Vážení čtenáři, už v pondělí 17. února 2020 odstartuje série šesti rozhovorů s punkovými kapelami, které mi v onom magickém čase – před dlouhými dvanácti lety – daly tu krásnou možnost, abych o nich napsal. Utíká to. A já se rozhodl, že zase tu parádní šestici pro mě stěžejních souborů, díky kterým jsem mohl publikovat své vůbec první reportáže a rozhovory, vyzpovídám…

Dá se říct, že na právě těchto kapelách jsem prožil celé své dospívání. Staly se jaksi součástí mého života a dodnes na ně nedám dopustit. A právě tyto kapely, které zněly den co den v mém pokoji, mi umožnily první publicistické počiny. Právě z jejich koncertů jsem napsal první – době a zkušenostem odpovídající – reportáže a právě na základě setkávání se s nimi vznikly i mé vůbec první rozhovory, které byly důležitým a nosným kamenem pro veškerou další práci.

A to není vše, protože právě na článcích o těchto kapelách jsem v podstatě postavil i svou první knihu s názvem „Rozhovory (2007 až 2011)“, která vyšla v roce 2011 a poprvé byla představena na koncertě legendárních Tří sester, kdy se jejím kmotrem stala pražská formace M.Z.H.

V následujících letech jsme se potkávali a potkáváme stále, občas jsme sice něco „vytvořili“, ale až nyní nastal ten správný čas, ve kterém jsem se rozhodl ke svým „PUNKkořenům“ vrátit, a to na základě šesti rozhovorů, během kterých se všemi zúčastněnými probíráme, co je nového, co se událo i co se v blízké době uděje.

Těšit se můžete – každý týden v pondělí – na tyto kapely: TŘI SESTRY, SYNOVÉ VÝČEPU, M.Z.H., E!E, PLEXIS a DE BILL HEADS.

Zmíněným formacím děkuji, že je stále kolem sebe „mám“ a vám všem přeji krásné počtení!

Jakub Malovaný