Zajímá vás, co se děje v Nadaci Tomáše Bati? Chcete vědět, jaké projekty, týkající se nejenom odkazu Baťa, jsou právě aktuální? Pak neváhejte a poslouchejte podcastový pořad s názvem Inspirace Baťa, který pravidelně vychází každý týden na všech streamovacích platformách.

Podcastovým pořadem Nadace Tomáše Bati s názvem Inspirace Baťa posluchače provází Gabriela Končitíková, manažerka Nadace Tomáše Bati, lektorka a spisovatelka odkazu filozofie Baťa, a občas vedle ní usedne také Jakub Malovaný, projektový manažer Nadace Tomáše Bati a publicista, který většinou na dané téma klade otázky. Stalo se tomu tak už celkem třikrát a ve všech případech byly podrobně představeny zásadní projekty a akce Nadace Tomáše Bati v tomto roce.

Festival Týden Baťa 2022

V rámci připomenutí 90 let od posledního vzletu Tomáše Bati a taky 700 let od založení města Zlín bude šestý ročník Festivalu Týden Baťa věnován vizím Tomáše Bati při budování továrních průmyslových měst v tuzemsku i ve světě.

Hlavním tématem festivalu, který proběhne od 12. 9. do 16. 9. ve vile Tomáše Bati, bude představení vize průmyslového města, realizace a život v současných baťovských městech. Přednášková i výstavní činnost se tentokrát zaměří na doposud méně známé skutečnosti z baťovských měst.

Na jaký konkrétní program se můžete těšit? Kdo se objeví mezi přednášejícími? A čím samotný festival vyvrcholí? Nejen to vám prozradí Gabriela Končitíková a Jakub Malovaný z Nadace Tomáše Bati. VIDEO ZDE.

O výstavě ,,Buď prvním!“

O výstavě, která nese název po ikonickém baťovském hesle „Buď prvním!“, si povídali její spoluautoři Gabriela Končitíková a Jakub Malovaný.

Výstava představuje průkopnické aktivy, které proslavily Zlín celosvětově, a připomíná 90. výročí úmrtí Tomáše Bati způsobem, který pro něj byl tak typickým – skrze průkopnictví.

Cílem výstavy je definovat hlavní aktivy firmy Baťa, které ve své činnosti uplatnila jako první, nebo se mezi první zařadila. Zaměřuje se na definování prvenství firmy Baťa, a to nejen v oblasti technologií, inovování nebo výroby, ale také co se pracovních podmínek a běžného života v zahradním městě týče. Opomenuta není ani oblast architektury, stavitelství, výroby, distribuce, exportu, personálních principů, služeb zákazníkovi, obchodních technik a nástrojů reklamy. VIDEO ZDE.

Zásadní baťovské publikace se dočkaly nového vydání

Baťovský odkaz je možné studovat z mnoha a mnoha výborných knih, ale bezesporu tím nejlepším způsobem, jak pochopit fungování filozofie a systému řízení Baťa, je začíst se do primárních publikací, které firma Baťa vydávala čistě pro své vlastní potřeby.

Dnes se ale k takovým knihám běžný čtenáře dostane jenom stěží, proto jsme se v rámci 90. výročí od posledního vzletu Tomáše Bati rozhodli, že takové tři zásadní brožury znovu uvedeme na trh.

Proč byly vybrány právě tyto knihy? A čím jsou tak výjimečné? Nejen na to se Gabriely Končitíkové ptal Jakub Malovaný z Nadace Tomáše Bati. 

Inspirujte se baťovským odkazem v jeho původní podobě. Knihy můžete zakoupit na e-shopu Nadace Tomáše Bati. VIDEO ZDE.

Podcast můžete poslouchat na všech streamovacích platformách, na webu Nadace Tomáše Bati a taky na YouTube, kde ho naleznete ve video podobě.