Večerní čaje, společensko-kulturní akce pořádané ve vile manželů Baťových, pokračují také v roce 2024. I nadále si můžete vychutnávat jedinečné zážitky v inspirativním prostředí, a to s kvalitním čajem v ruce. Jaký program připravila Nadace Tomáše Bati na únor a březen?

Ve čtvrtek 22. února proběhne v Baťově vile přednáška mladého cestovatele a spisovatele Jana Rendla s názvem „20 000 kilometrů z Česka do pákistánského Himaláje“. Dva bratři, třicet let starý vrak a dvacet tisíc kilometrů dlouhá tragikomická cesta z Česka přes Kurdistán, Írán, Balúčistán a Pákistán až pod legendární himalájskou osmitisícovku Nanga Parbat. Autor tří úspěšných cestopisů o pěších dobrodružstvích v Jižní Americe vám prozradí, jak rozhodně (ne)cestovat do nejnebezpečnějších míst světa.

Další Večerní čaj pak proběhne opět ve čtvrtek, a sice 28. března, kdy bude Baťova vila patřit kutnohorské kapele Teige, ve které působí Štěpán Princ, herec Městského divadla Zlín. V rámci koncertu zazní nejenom autorské písně tohoto tria s českými texty, ale také československé hity šedesátých let – jako například Hvězda na vrbě či Čerešně – v netradičních interpretacích. Můžete se těšit na jemnou, melancholickou hudbu.

Na tradici takzvaného setkávání u čaje, u jejíhož zrodu stáli ve dvacátých letech minulého století manželé Marie a Tomáš Baťovi, navázala Nadace Tomáše Bati na podzim roku 2022 a kulturní program ve slavné vile, ve které světově úspěšný podnikatel a vizionář společně se svojí ženou žil, se okamžitě stal nedílnou součástí společenského života ve Zlíně. Partnery pravidelných kulturních večerů jsou statutární město Zlín a slušovická společnost Oxalis, která tematické čaje na každou akci připravuje.

Vstupné na Večerní čaje zůstává i nadále dobrovolné, stejně jako zůstává omezená kapacita sálu Baťovy vily, proto je nutné si včas rezervovat své místo na emailu sekretariat@batova-vila.cz.

 

Zdroj: Nadace Tomáše Bati