„Baťa – Masaryk“ a „Život je pohyb“. To jsou dvě speciální letní výstavy Nadace Tomáše Bati, které můžete navštívit jak v lázeňském městě Luhačovice, tak i ve Zlíně přímo v zahradě u vily Tomáše Bati.

VÝSTAVA „BAŤA – MASARYK“

Tomáš Baťa je považován za jednoho z nejvýznamnějších světových podnikatelů. Prosperita firmy Baťa byla důležitým faktorem budování nového státu. Názory a myšlenky Tomáše Garrigue Masaryka a Tomáše Bati se staly základem pro rozvoj demokratického Československa. Co měly společného dvě výrazné osobnosti první republiky? Jak probíhala jejich vzájemná setkání? A proč oba pánové chovali přízeň právě k Luhačovicím? Odpovědi nejen na tyto otázky vám dá výstava s názvem „Baťa – Zlín – Československo | Masarykova demokracie – Baťova prosperita“. Výstava bude k vidění před luhačovickou radnicí od 29. 6. do 31. 8. 2024. Vernisáž za účasti Tomáše Bati proběhne 28. 6. od 16:30 hodin.

VÝSTAVA „ŽIVOT JE POHYB“

Název výstavy vychází z baťovského hesla Život je pohyb, kterým Tomáš Baťa apeloval na nutnost neustále se posouvat vpřed jak v profesním, tak i v osobním životě. Cílem výstavy je prezentovat, jakým způsobem Tomáš Baťa a firma Baťa rozvinula výrobní odvětví, život ve městě i v komunitě, nebo jakým způsobem dokázala rozhýbat jednotlivce a dosáhnout celosvětového věhlasu. Výstava připomene mimo jiné také skutečnost, že letos uplyne 130 let od založení koncernu Baťa, který významným způsobem ovlivnil život v regionu. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 11. 7. od 17:00 hodin v zahradě u Baťovy vily a výstava zde bude k vidění až do 30. 10. 2024. V průběhu letních měsíců se můžete těšit i na bohatý doprovodný program.

Obě vernisáže hudebně zpestří zlínská muzikantská legenda, kytarista a zpěvák Pavel Kačes Husár, který v minulosti prošel kapelami Fleret nebo Rumpál.

Více na www.nadacetomasebati.cz.

 

Zdroj: Turistický informační portál města Zlína