Máme radost, že náš tým Nadace Tomáše Bati od 1. května 2022 rozšířil Jakub Malovaný.

Jakub je publicista, redaktor a spisovatel. Pro Nadaci Tomáše Bati pracuje jako PR a projektový manažer.

V letech 2013–2019 byl členem uměleckého souboru Městského divadla Zlín. Je autorem několika knih. Dlouhodobě se věnuje publicistické činnosti, na svém kontě má stovky článků a rozhovorů, pravidelně přispívá do kulturního magazínu inZlin. Od roku 2022 je členem Klubu H+Z. Profesně působil jako redaktor Českého rozhlasu a reportér CNN Prima News.

Doufáme, že se u nás bude Jakubovi líbit a vám se bude líbit nová komunikační linka sociálních sítí, kterou mimo jiné přináší. Těšíme se na nové výzvy a projekty.

Baťovsky: „Čas a příležitosti nečekají!“ Tak, Kubo, směle do toho.

„Jedna pracovní etapa skončila, avšak plynule na ni navázala etapa nová. Lákavá. Mám velkou radost, že se mi dostalo té cti a možnosti, abych od května rozšířil tým Nadace Tomáše Bati – posláním nadace, kterou před lety založil Tomáš Baťa jr., je podpora kultury, vzdělání a mládeže, rozvíjení hodnot společnosti i podnikatelského ducha, díky kterému se stalo jméno Baťa slavným. Jsem šťastný, že se po čase naplno vracím zpět do kulturně-společenské sféry, kterou prostě miluji a myslím, že právě do ní patřím tak nějak nejvíc. Těším se na všechny nové výzvy, vlastní projekty i každodenní šíření baťovského odkazu dál, ať už jakoukoliv formou,“ uvedl Jakub Malovaný krátce po nástupu do nové funkce.

O NADACI TOMÁŠE BATI

Otevíráme bránu Nadace Tomáše Bati, jejímž prostřednictvím se naplňuje historická tradice spojující jméno Baťa nejen s podnikáním, ale také s podporou věcí veřejných a lidem prospěšných.

Vytvořením Nadace Tomáše Bati a rekonstrukcí Baťovy vily se vrátil fenomén, jehož dějinotvorné působení bylo nemilosrdně přerušeno, který však touto novou formou hodlá navázat na bohatý odkaz a dále jej rozvíjet.

Posláním nadace je nejen uchování baťovské historie a baťovských tradic jako takových, ale i podpora projektů zaměřených na zdravý rozvoj prosperující komunity, ať už v oblasti sociálního a kulturního rozvoje, vzdělání mládeže a podpory podnikatelských aktivit.

Baťova vila byla rodině navrácena po roce 1989 a v roce 1997 ji Tomáš Baťa jr. nabídl jako prostor pro kanceláře nadace. Vila se stává místem, kde se odehrává většina vzdělávacích, kulturních a společenských aktivit nadace.

Mezi nejvýznamnější aktivity Nadace Tomáše Bati v současné době patří:

Akademie Baťa
Akademie Baťa je vzdělávacím kurzem, který je rozdělen do pěti seminářů. Každý seminář představuje jednu z hlavních částí Baťovy soustavy řízení. Kromě historického odkazu Baťa vás seznámíme také s tím, jak tyto zásady aplikovat nejen do pracovního, ale zejména i osobního života. Lektory akademie jsou Gabriela Končitíková a Pavel Velev. Akademii otvíráme ve Zlíně, Praze i Bratislavě.

Prohlídky Baťovy vily
Vila Tomáše Bati patří k jedné z nejnavštěvovanějších památek ve Zlíně. Dodnes je v ní patrný genius loci a odráží se v ní osobnost jejího majitele. Vilu nechal postavit Tomáš Baťa v letech 1909-1911. Pokud máte zájem poznat toto výjimečné místo, sledujte naši nabídku prohlídek pro veřejnost, nebo nás kontaktujte.

Přednášky Filozofie Baťa
Nadčasovost odkazu a Systému řízení Baťa představujeme skrze jednotlivá přednášková témata. Základní přednáškou je téma osobnosti Tomáše Bati a jeho podnikatelský růst. Zároveň nabízíme deset podrobnějších témat, která přibližují jednotlivé oblasti Systému řízení Baťa.

Pronájem Baťovy vily
Vila Tomáše Bati je jedinečným prostorem přímo v centru města Zlín. Nabízí neopakovatelnou atmosféru pro vaše jednání, konference, reprezentační, vzdělávací a společenské akce, ale i svatební obřady.

Kultura a rozvoj
Nadace Tomáše Bati aktivně podporuje rozvoj kultury ve Zlíně a jeho okolí. Doporučujeme návštěvu Týdne Baťa, během kterého můžete nejen načerpat jedinečnou atmosféru Baťovy vily, ale také využít některé z myšlenek Tomáše Bati ve svých vlastních životech a projektech. Pokud si se svým pracovním týmem chcete odpočinout, načerpat nové myšlenky a vzájemně se přitom poznat, připravíme pro vás program na míru. Nadace také pořádá koncerty a výstavy začínajících i známých umělců. Základem kulturních a historických aktivit nadace je spolupráce s místními institucemi a organizacemi, mezi něž patří Magistrát města Zlína, Krajský úřad Zlínského kraje, Univerzita Tomáše Bati, Klub Absolventů Baťovy školy práce, školy a kulturní zařízení…

 

Zdroj: Nadace Tomáše Bati