Inspirace Baťa. Tak se jmenuje podcastový pořad Nadace Tomáše Bati, kterým posluchače provází Gabriela Končitíková, projektová manažerka, lektorka a spisovatelka odkazu filozofie Baťa. Do pětadvacátého dílu si tentokrát pozvala publicistu Jakuba Malovaného, který od letošního května tým Nadace Tomáše Bati rozšířil.

Už je tomu rok, co jsme začali vysílat podcast s názvem Inspirace Baťa. Během toho roku jsme pro vás připravili celkem 24 dílů a musíme přiznat, že nás neskutečně překvapil váš obrovský zájem i důležitá zpětná vazba, kterou nám po celou dobu zanecháváte. Na začátku nás ani nenapadlo, kolik lidí s filozofií Baťa souzní a inspiruje se jí.

Baťovský odkaz se snažíme ctít zejména v praxi, vždyť celé baťoviny stojí na neustálé snaze o zlepšení. Jinak tomu není ani v Nadaci Tomáše Bati. I u nás nastaly příjemné změny – podcast Inspirace Baťa právě otvírá novou řadu. Kromě aktualizovaného vizuálu a úvodního hlasu, který nám propůjčil herec zlínského divadla Zdeněk Julina, jsme změnili také místo, kde podcasty vznikají a vznikat budou. Hovoříme-li totiž o myšlenkách Tomáše Bati, opravdu neexistuje lepší prostor, kde všechny rozhovory vést než právě v jeho vile. A z tohoto magického a inspirativního místa vám budeme nově přinášet i video záznamy všech podcastů, které najdete na našem YouTube kanálu.

Krásně se nám nové začátky potkaly. V dnešním prvním díle druhé řady podcastů vám oficiálně představíme našeho nového kolegu Jakuba Malovaného: Jaká byla dosavadní Jakubova profesní cesta? Co pro něj znamená baťovský odkaz? A jaká je jeho představa o působení v nadaci? To i mnohem více se z rozhovoru dozvíte!

Jakub je pro nás ale víc než jen nový kolega. Vybrali jsme si ho, aby nám pomáhal dále šířit a rozvíjet nejen baťovské myšlenky, ale také základní poslání nadace – tedy podporovat kulturní život ve Zlíně. Doufáme, že naše baťovské nadšení a Jakubův vřelý vztah k umění bude skvělou kombinací, jak propojit baťovskou inspiraci s kulturním životem nejenom ve Zlíně.

Jakube, ještě jednou tě vítáme v našem týmu a našim posluchačům přejeme příjemný poslech.

Podcast můžete poslouchat na všech streamovacích platformách, na webu Nadace Tomáše Bati a taky na YouTube, kde ho naleznete ve video podobě.

 

Zdroj: Nadace Tomáše Bati