Večerní čaje, společensko-kulturní akce pořádané ve vile manželů Baťových, se vrací a pomyslně vstupují do své „druhé sezóny“. Široká veřejnost si bude moct znovu vychutnat jedinečné zážitky v inspirativním prostředí, a to s kvalitním čajem v ruce. Nadace Tomáše Bati právě v těchto dnech zveřejnila program pro nadcházející čtvrtletí.

Na tradici takzvaného setkávání u čaje, u jejíhož zrodu stáli ve dvacátých letech minulého století manželé Marie a Tomáš Baťovi, navázala Nadace Tomáše Bati na podzim loňského roku a kulturní program ve slavné vile, ve které světově úspěšný podnikatel a vizionář společně se svojí ženou žil, se okamžitě stal nedílnou součástí společenského života ve Zlíně.

„Večerní čaje v Baťově vile se od samého začátku těší velké oblibě, z čehož máme pochopitelně nesmírnou radost, proto po letní přestávce pokračujeme a veřejnosti nabízíme další pestrý program. Věříme, že si vybere skutečně každý a prožijeme opět krásné chvíle v kulisách tak významného místa, jakým bezesporu Baťova vila je,“ uvedl Jakub Malovaný, projektový manažer Nadace Tomáše Bati, s tím, že partnery pravidelných kulturních večerů zůstává i nadále město Zlín a slušovická společnost Oxalis, která na každou akci připravuje tematické čaje.

Nejbližší Večerní čaj proběhne ve čtvrtek 23. listopadu 2023, kdy se uskuteční pomyslný výlet nejenom do nedávné minulosti podél Vlárské dráhy se spisovatelem, folkloristou a vinařem Josefem Holcmanem, vzdávající poctu Miroslavu Zikmundovi, Karlu Pavlištíkovi a Ludvíku Vaculíkovi. Představena bude mimo jiné Holcmanova nejnovější kniha s názvem Třetí cesta, avšak opomenuta nebude ani jeho další literární tvorba.

Ve čtvrtek 14. prosince 2023 se pak pro velký úspěch vrátí do Baťovy vily šansonový program plný známých tuzemských i zahraničních hitů v podání herečky a zpěvačky Lucie Šustek Rybnikářové a klavíristy Martina Pančochy. Jelikož půjde o „předvánoční šansonování“, rozhodně nebudou chybět ani klasické melodie, které k vánočním svátkům neodmyslitelně patří.

První Večerní čaj v roce 2024 je na programu 10. ledna a na diváky čeká zcela výjimečná beseda se zpěvákem, frontmanem úspěšné kapely No Name, avšak taky s hercem, pedagogem a obdivovatelem baťovského odkazu Igorem Timkem, kterému budou dělat garde jeho studenti Júlia Micíková a Filip Ďuriš z Akademie umění v Bánské Bystrici.

„Vstupné na Večerní čaje zůstává i nadále dobrovolné, stejně jako zůstává omezená kapacita našeho sálu, proto prosíme všechny zájemce, aby si včas rezervovali své místo na emailu sekretariat@batova-vila.cz,“ dodává Jakub Malovaný. Veškeré další důležité informace najdete na webových stránkách Nadace Tomáše Bati www.nadacetomasebati.cz.

 

Zdroj: Nadace Tomáše Bati