Mimořádnou reprízu Osobního poplachu odehraje Městské divadlo Zlín v úterý 3. května v 19.00, a to kvůli velkému zájmu České televize o pořízení záznamu této výjimečné inscenace. Buďte u toho s námi!

„Baladu o řezníkovi“ napsal zlínský soudce a spisovatel Josef Holcman a oživil v ní postavu svého svérázného strýce Jožky Slováka z Velké nad Veličkou. V inscenaci Holcman dokonce hraje sám sebe. V hlavní roli se naposledy představí Zdeněk Julina, kterému role přinesla nominaci na Cenu Thálie 2020.

O INSCENACI:

Silný příběh Holcmanova strýce, řezníka Jožky Slováka, rodáka z horňácké Velké nad Veličkou, furianta, provokatéra, vzdělance samouka, mistra estetika a surového humanisty, přesto chlapa věrného jedné životní lásce navzdory krutému osudu. Osudu i dobovým poměrům zvaným komunismus. Tomu se mistr řeznický brání humorem, drzostí, absurdními situacemi vyvolanými neodolatelnou touhou po společnosti a sklence alkoholu, rozčiluje lidi, stejně jako je dokáže nadchnout, baví se situacemi, které mají v sobě proletářskou poezii.  Jožka Holcman, mezi skoronickými známými přezdívaný „Felix“, režisérovi inscenace Břetislavu Rychlíkovi napsal: „On je ten beran, který si odříkává – jedna bečka, druhá bečka, šla ovečka do kopečka, a denně naráží do zdi; přesto s odřeným, ale vztyčeným čelem dál valí svůj kámen do kopce, jenž vévodí krajině pod Javorinou, přesto i na smrtelné posteli nepřestává provokovat.“ Hýlom hálom!

Další informace najdete ZDE.