Městské divadlo Zlín připravuje s ohledem na aktuální politické dění „nekorektní kabaret“ Ovčáček čtveráček. Představení vzniklo spontánně, reaguje na aktuální situaci kolem státních vyznamenání. V Dílně bude k vidění 6. listopadu a bude mít jedinou reprízu.

„Představení vzniklo spontánně, v Dílně bude k vidění 6. listopadu, jediná repríza, která by měla být také derniérou, je naplánována na výročí sametové revoluce 17. listopadu,“ oznámila ve čtvrtek mluvčí divadla Veronika Jurčová.

„Za autorstvím stojí parta, která si říká Pia Fraus. Jsou to naši undergroundoví vtipálci. Teď ale přišli s námětem, kterému jsme se rozhodli dát prostor. Reaguje na aktuální situaci kolem státních vyznamenání, ale hlavně staví mluvčího prezidenta do role hrdiny dnešní doby,“ uvedl ředitel divadla Petr Michálek, který je zároveň jedním ze spoluautorů kabaretu.

Ovčáček se projevil jako geniální scenárista

Na jevišti diváci uvidí také dalajlámu, čínského prezidenta nebo zpěváka Daniela Hůlku. „Divadlo by mělo reagovat na to, čím žije společnost. A satira je jedním z nejefektivnějších způsobů,“ uvedl Michálek.

Jedním z tvůrců je herec Marek Příkazký. „Je docela těžké vzít si na mušku někoho, kdo působí jako parodie sebe sama. Ale hradní mluvčí se nevědomky projevil jako geniální scenárista a byla by škoda toho potenciálu nevyužít,“ uvedl Příkazký, který bude hrát hlavní roli.

 

ARCHIV: Článek v původním vydání

 

Zdroj: Lidovky.cz