V lednu 2020 proběhnou jedinečné besedy k nové knize Jakuba Malovaného, která nese název Samet v divadle a podrobně mapuje revoluční listopadové dny roku 1989 v tehdejším Gottwaldově. Kromě autora se besed zúčastní hlavní aktér třicet let starých událostí – herec Rostislav Marek – a taky několik vzácných hostů.

Zatím jsou naplánované dvě besedy, kdy každá bude tak trochu jiná, a to nejen díky místu konání. PRVNÍ BESEDA proběhne 9. ledna, a to v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně. DRUHÁ BESEDA se uskuteční 22. ledna v oblíbené zlínské hospůdce Šopa.

„Budeme samozřejmě povídat o knize, o jejím dobrodružném vzniku, nebo o všemožných věcech, které se do jejího obsahu nedostaly. Taky vytáhneme nějaké špeky ze zákulisí, a pokud budou mít návštěvníci zájem, podepsaný „Samet“ si můžou odnést i domů. Moc se těšíme,“ prozradil autor nové publikace Jakub Malovaný.

Na obou besedách se objeví vzácní hosté, o koho ale půjde, je zatím tajné. „Obě akce se budou svým charakterem trošku lišit, čemuž přispějí i odlišní hosté. Budeme rádi, když vznikne příjemná a uvolněná diskuze, která bude mít i jemný přesah,“ doplnil Jakub Malovaný, který na knize spolupracoval nejenom s Rostislavem Markem, ale také například s Ivanem Kalinou, Janou Kafkovou, Jaroslavem a Helenou Čermákovými a mnohými dalšími, kteří větší či menší vzpomínkou rozvíjeli bohatou revoluční dějovou linku.

Vstup na obě besedy je ZDARMA.

Další informace o knize Samet v divadle naleznete ZDE.