Speciální publikace k výročí amatérské divadelní tvorby v Březnici.

V publikaci je zaznamenána také dosavadní herecká stopa Jakuba Malovaného s březnickými ochotníky.

S troškou nadsázky se dá říci, že tradice březnického ochotnického divadla trvá již třetí století…

Vzhledem k této skutečnosti jsme se rozhodli uspořádat tematické odpoledne, které jsme nazvali Historie amatérské divadelní tvorby v Březnici.

Chceme tak připomenout něco, co naši ochotníci dokázali, jak se bavili a jak vypadala březnická divadelní kultura v minulosti.

Měla by to ale být i ukázka současného březnického divadelního působení. Obec Březnice je trošku ve svém okolí raritou. Nejenom, že zde máme bohatou historii amatérského divadla, která se drží v naší obci dodnes, ale momentálně zde stále aktivně působí dva amatérské divadelní spolky – Klub Ochotných Čertů a Amatérská Improvizační Divadelní Společnost.

Výstava spojená s ukázkami divadelních her může přinést srovnání, jak se hrávalo dříve a jak nyní. Drobné rozdíly se určitě najdou. Dnešní doba nabízí mnoho různých technických vymožeností, které naši předci neměli k dispozici. O to více udivuje jejich schopnost dokonalé přípravy scény, kostýmů i jevištních triků.

Co však má současná generace s našimi předchůdci společné – nadšení pobavit sebe i diváky. A o tom je i akce Historie amatérské divadelní tvorby v Březnici, na kterou jste všichni srdečně zváni…

Josef Hutěčka, starosta

Publikace je neprodejná. Vyšla v limitovaném počtu při příležitosti oslav amatérské divadelní tvorby v Březnici.