V Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně byla slavnostně zahájena výstava s názvem „KLUB UNDEERGROUND“, která má za úkol představit hudební scénu a její proměnu ve Zlínském kraji. Na textové části spolupracoval také Jakub Malovaný.

Výstava mapuje hudební scénu na Zlínsku od roku 1960 až po současnost a jsou na ní představeny jednotlivé významné hudební skupiny, místa probíhajících akcí i styl příznivců tohoto žánru. Směr je orientován převážně na rockovou scénu s alternativními žánry, která je prezentována hlavně formou fotografií, projekcí, záznamů z koncertů, rozhovorů a medailonků osobností a kapel.

O dva medailonky se postaral publicista Jakub Malovaný, který zmapoval začátky kapel Fleret a Premier. „Za ty dlouhé roky už toho bylo opravdu mnoho – celá řada všemožných článků, nespočet rozhovorů, intenzivní práce na knihách, avšak, kde by mě napadlo, že budu někdy psát o kapelách Fleret a Premier i na výstavní panely,“ usmívá se autor hudebních publikací „Fleret: Umělci na šňůře“ a „Premier: Kompletní příběh“ a dodává, že dvorní kapela valašského království, stejně jako rocková legenda ze Zlína na nové výstavě zlínského muzea nesmí chybět: „Obě kapely začínaly na lokální úrovni, prošly místní kluby, hrály takzvaně za párek a pivo, avšak postupně svou pílí a odhodláním dosáhly celorepublikové úrovně.“

Výstava „KLUB UNDERGROUND“ bude v Muzeu jihovýchodní Moravy k vidění až do konce září. Více informací najdete na www.muzeum-zlin.cz.