Oblíbenou kapelu MIG 21 není třeba jakkoliv představovat. Veselá parta z Prahy 5 – Smíchova, v čele se zpěvákem Jirkou Macháčkem, se vrací na rodinný festival Holešovská Regata a s sebou si veze nejen podomácku vyrobenou scénu, ale také několik nových písní.

Letos je to navíc přesně dvacet let, co se dali pánové dohromady a začali rozdávat radost skrze své originální písně. Ovšem, kdo by čekal nějaké oslavy, je na velkém omylu. „Nemáme potřebu ohlížet se. Není nám ani blízké jakkoliv bilancovat a dělat narozeninové koncerty,“ říká v rozhovoru pro magazín inZlin bubeník kapely MIG 21 Honza Hladík.

Na Holešovskou Regatu se vracíte po třech letech. Proto se nemůžu nezeptat, jak se opět do zahrad holešovského zámku těšíte?

Těšíme se samozřejmě moc, a to nejen kvůli jedinečnému areálu, ale hlavně kvůli lidem, kteří pokaždé vytvořili úžasnou atmosféru.

Tři roky jsou poměrně dlouhá doba. Co se za tu dobu v kapele MIG 21 událo?

Kdybychom si to pamatovali, tak bychom vám to všechno rádi řekli, ale na to už bohužel naše poničené paměťové buňky nemají kapacitu… Každopádně máme pár nových písní, které nás baví hrát, a to není málo!

Pokud se nepletu, tak letos si budete například připomínat dvacáté výročí. Takové narozeniny by se měly přece nějakým způsobem oslavit a zrovna u vás bych čekal oslavu vskutku skvostnou. Budete se ohlížet za těmi všemi úspěšnými roky?

Nebudeme. Nemáme potřebu ohlížet se. Není nám ani blízké jakkoliv bilancovat a dělat narozeninové koncerty. Budeme hrát dál, seč nám síly budou stačit. Budeme dělat nové písničky na další album a slavit naši existenci na tomto světě průběžně. To je výzva a radost zároveň.

Jen pro ujasnění, shodneme se na tom, že i ve dvaceti letech je MIG 21 stále ta „chlapecká, taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 – Smíchova“?

Absolutně!

Festival Holešovská Regata má sice teprve osmé narozeniny, ale i díky vám bude letos stát zase za to. Na co všechno se můžeme těšit? Jak bude váš koncert v Holešově vypadat?

Nechci prozrazovat vše, ale rozhodně si přivezeme vlastní scénu, podomácku vyrobené kulisky a jak jsem již řekl, zazní i nějaké nové písně.

Zatím poslední píseň z vaší dílny se jmenuje Svoboda není levná věc. Co bylo tím nejžhavějším impulzem k tomu, aby vznikla? Co vás momentálně trápí?

To je otázka spíš na Jirku Macháčka, jakožto autora textu. Na druhou stranu si ale myslím, že zpívat píseň o svobodě a o tom, že každý z nás pro to musí něco aktivně dělat, je dobré v každé době.

Mimo jiné se stejně, jako zmíněná píseň, jmenovalo i vaše jarní klubové tour. Kde se cítíte svobodnější – v klubovém prostředí, nebo na festivalech, kterých máte momentálně plný diář?

Svobodně se člověk musí cítit uvnitř sám sebe a mezi lidmi, se kterými hraje. Potom je všechno v nejlepším pořádku, ať se jedná o koncert venku nebo uvnitř v klubu.

Na závěr vás poprosím o vzkaz čtenářům magazínu inZlin. Co byste vzkázali Zlíňákům?

Buďte šťastni.

 

Rozhovor vyšel také v tištěné podobě, a to v červnovém čísle magazínu inZlin…

 

Foto: Archiv kapely MIG 21