Fleret: 35

Fleret míří do své pětatřicáté sezóny. Legendární vizovická kapela, která se vyznačuje svým osobitým, originálním a neopakovatelným projevem, oslaví své narozeniny tentokrát ve velkém sále pražské Lucerny.

“Všichni rockeři, nerockeři i folkloristi si určitě přijdou na své,” říká s nadšením frontman a spoluzakladatel Fleretu Zdeněk Hrachový. Velkolepý koncert, na němž zazní průřez celou bohatou historií kapely, proběhne 25. března 2018. Ovšem nebude se jenom vzpomínat. Lucerna uslyší i písničky z aktuálního alba Hopa bejbe a fanoušci se s největší pravděpodobností dočkají také úplných novinek.

Co by to však bylo za oslavu bez gratulantů. Během večera se na pódiu objeví například Jaromír Nohavica, František Segrado, Vlasta Redl nebo Bolek Polívka. Fleret s sebou samozřejmě do Lucerny přiveze i Zuzanu Šulákovou, která úspěšně převzala pěveckou štafetu po své mamince Jarmile. Přijďte objevit krásy Valašska na vlastní uši! Vstupenky zakoupíte v síti Ticketpro.

Kapela Fleret vznikla v první polovině osmdesátých let, a to pod názvem Šperhák. U jejího zrodu stál dnešní frontman, kytarista, zpěvák a skladatel Zdeněk Hrachový. Za pětatřicet let natočila více jak patnáct alb a může se pochlubit téměř 180 písničkami, kdy nejedna z nich zlidověla. V současné době hraje v sestavě Hrachový – Bartošík – Rokyta – Postava – Filák. Od podzimu 2016 s kapelou pravidelně vystupuje Zuzana Šuláková, dcera legendární folklórní zpěvačky Jarmily Šulákové.

Pětatřicet let, to je na jednu kapelu opravdu krásný věk! Proto je třeba se před tou velkou narozeninovou oslavou v Lucerně pořádně naladit a připomenout si všechny ty “fleretí” roky plné neuvěřitelných příběhů, originální muziky a zajímavých muzikantů. Na webových stránkách www.jakubmalovany.cz bude v neděli 8. října 2017 spuštěn seriál s názvem Fleret: 35. Ve speciální rubrice postupně týden co týden naleznete exkluzivní rozhovor s někým z kapely. Hovořit budou členové současní i dávní, kteří například kapelu formovali v jejích začátcích. Nikdo nebude opomenut. Tečku dá celému vzpomínání a ohlížení sám kapelník Zdeněk Hrachový, a to krátce před očekávaným březnovým koncertem.