Dvorní kapela Valašského království Fleret slaví v letošním roce pětatřicet let. Velkolepou oslavu chystá na poslední březnovou neděli, kdy odehraje speciální koncert ve velkém sále pražské Lucerny. K významnému výročí si již nadělila zbrusu novou desku Všecko bude a brzy k ní přibude další exkluzivní dárek, a sice publikace s názvem Fleret: 35 aneb Umělci stále na šňůře.

Autorem materiálu, jenž mapuje posledních pět let života kapely, je zlínský publicista Jakub Malovaný, který s vizovickou partou dlouhodobě spolupracuje a mimo jiné již napsal výpravnou knihu Umělci na šňůře. Nápomocni mu byli i tentokrát kapelník Fleretu Zdeněk Hrachový a manažerka kapely Silva Hrachová.

„Publikace volně navazuje na obsáhlou knihu Umělci na šňůře, která vyšla v roce 2013 a detailně a podrobně líčí příběh jedné party z Vizovic tak, jak se skutečně stal. Navazujeme samozřejmě tam, kde jsme skončili, tedy v Zádveřicích, kdy Fleret slavil tři dekády existence. A končíme v pražské Lucerně. Na další oslavě. Tentokrát je však Fleret o zmíněných pět let starší,“ říká k čerstvé novince autor a ihned dodává: „Za těch pět let je Fleret zase o něco zkušenější. I bohatší. O zážitky, tři pestré desky, zpěvník, videoklip či nové členy. Ač je Fleret stále svůj a stále pokorně ctí valašské kořeny, je jiný. Posunul se o další krok i dva kupředu. Nerozlučný tandem Hrachový – Bartošík se totiž umí obklopit vynikajícími muzikanty, což je na aktuálním repertoáru znát. Levou zadní si Fleret oprašuje prastaré hity z dob svých folkových začátků a zároveň s chutí tvoří nové pecky, které jsou inspirovány třeba tvrdým rockem, dobrým popem, ale dokonce i přímočarým punkem.“

Čtenář se díky publikaci Fleret: 35 aneb Umělci stále na šňůře vydá třeba do ostravského studia a nahlédne pod pokličku tvorby nového materiálu. Zažije znovu jubilejní desátou Rockovou noc pod hvězdami i obří festival Masters of Rock, na němž Fleret vzpomínal na královnu lidové písně Jarmilu Šulákovou. Na slovíčko se zastaví s Markem Abrahámem a Radkem Postavou. Voňavou kávu si dá se Zuzanou Šulákovou. Zkrátka, čtenář bude opět součástí jedinečného Fleretu.

Publikace bude slavnostně uvedena do života přesně 25. března, tedy v den, kdy Valaši zahrají ve vyprodané Lucerně.