Poslední inZlin v tomto kalendářním roce spatřil světlo světa. Jelikož je však doba nesnadná a člověk pomalu neví, co bude zítra, tak se v redakci rozhodlo, že se tentokrát prosincové číslo spojí s číslem lednovým. I tak se ale můžete v tomto zimním vydání těšit na pestrý obsah plný kulturních tipů, parádních článků a zajímavých rozhovorů, nejenom z pera Jakuba Malovaného.

TITULNÍ ROZHOVOR se zlínskou herečkou Kateřinou Liďákovou

Na zlínské jeviště vtrhla s neuvěřitelnou energií, když jí bylo dvacet. Byla nespoutaná, živelná a nepřehlédnutelná. Postupem let se Kateřina Liďáková vypracovala mezi přední herečky místní scény, a ačkoliv už ubrala plyn a nechybí jí patřičný nadhled, stále dokáže diváka dráždit s notnou dávkou rebelie v oku.

A nebojí se pouštět do odvážných projektů. Neprobádané vody okusí už brzy díky autorské inscenaci s názvem Válka Roseových nebude!, kterou považuje až za jakousi dramaterapii. „Mnohdy člověku skutečně pomůže, když může své problémy s někým sdílet a vidí, že v tom není sám. Absolutně netušíme, do čeho jdeme, ale příjemně mě to provokuje,“ vypráví v obsáhlém rozhovoru herečka, která byla v letech 2010 a 2017 nominována na Cenu Thálie.

ROZHOVOR s Martinem „Čurdou“ Juříkem, majitelem zlínské Zelenáčovy Šopy

Zelenáčova Šopa si letos připomíná hned dvě významná výročí. Jednak je tomu třicet let od vzniku samotné značky a zároveň uplynulo přesně pětadvacet let, co bylo v nejstarším stojícím domě ve zlínské ulici Dlouhá naraženo úplně první pivo. Oslavy byly ale vzhledem k současné situaci o poznání skromnější.

„Občas jsem smutný, hlavně když sem přijdu a sedí tady jeden, dva lidi. Mám velký strach, že bude trvat velmi dlouho, než se všechno zase vrátí do normálu,“ zamýšlí se v rozhovoru majitel hospůdky pivních speciálů a hudebního klubu – Martin „Čurda“ Juřík – nad dopady koronavirové pandemie. I přesto ale doufá, že v úspornějším režimu zdárně přečká zimu a nebude muset zase zavírat.

ROZHOVOR s muzikantem Jankem Ledeckým

Řekněte sami, co by to bylo za adventní čas bez písniček Janka Ledeckého. Dobře, tak minimálně bez jedné… To, že „Sliby se maj plnit o Vánocích“ víme léta letoucí a víme to právě díky oblíbenému zpěvákovi, kytaristovi a skladateli, který se vydal už po pětadvacáté na své předvánoční turné.

Pestrý program, v rámci něhož navazují na dobře známé hity jako Proklínám, Na ptáky jsme krátký nebo Pěkná, pěkná, pěkná klasické vánoční písničky, přiveze Janek Ledecký také do zlínského Kongresového centra, a to už ve středu 15. prosince. Chybět nebude ani M. Nostitz Quartet a doposud největší světelný park, s jakým kdy muzikant na koncerty vyrazil.

PODPALUBNÍ DENÍK: Expedice Z101 pravidelně v magazínu inZlin

Expedice Z101. Projekt, ve kterém se potkává historický odkaz a současná chuť po poznání toho, jak se mění svět a my s ním: Expedice Z101 usiluje o připomenutí a rozšíření první cesty legendární cestovatelské dvojice Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda napříč Afrikou a Amerikou. Uskuteční se v letech 2021 až 2023. Jejím hlavním protagonistou je Tomáš Vaňourek, který je rovněž spoluautorem předchozího úspěšného projektu Zikmund100. Díky pravidelnému seriálu Jakuba Malovaného s názvem PODPALUBNÍ DENÍK, který vychází v magazínu inZlin, budete u toho!

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.