Poslední letošní číslo, takzvané zimní dvojčíslo magazínu inZlin, je na pultech. A mezi pořádnou dávkou čtení na nastávající dlouhé ponuré večery najdete také dva rozhovory Jakuba Malovaného, který vyzpovídal špičkového akordeonistu Vojtecha Szabó i legendární zlínskou kapelu Kochta Band, letos slavící (asi) třicet let. 

ROZHOVOR s předním evropským akordeonistou Vojtechem Szabó

Sólový hráč na akordeon Vojtech Szabó patří bez jakéhokoliv přehánění k evropské interpretační špičce. A ačkoliv se věnuje převážně jazzové, francouzské a argentinské hudbě, svým progresivním stylem a hrou na elektrický akordeon oslovuje klidně i publikum popové či rockové.

Letošní rok uzavře slovenský rodák, dlouhá léta však působící ve Zlíně, zcela speciálním koncertem na jevišti Malé scény, a to už v neděli 17. prosince. „Bude to nezapomenutelný a mému srdci nejbližší koncert, na kterém zazní pro mě ty nejkrásnější skladby na světě. Diváci se mohou těšit na virtuosní kusy plné emočních nálad,“ říká nadšeně Vojtech Szabó.

ROZHOVOR s legendární zlínskou kapelou Kochta Band

Legendární zlínská kapela Kochta Band oslaví už v prosinci třicet let své existence, a to i přes určité pochyby, zda se kola této vskutku originální rockové formace skutečně roztočila v roce 1993. Ať už to ale bylo jakkoliv, jedno je víc než jisté – velký narozeninový večírek se uskuteční 9. 12. v klubu Zelenáčova Šopa a jak v rozhovoru prozrazují frontman Petr „Kochta“ Kochaníček a kytarista Pavel Mašek, bude to stát za to.

PODPALUBNÍ DENÍK: Expedice Z101 pravidelně v magazínu inZlin

Expedice Z101. Projekt, ve kterém se potkává historický odkaz a současná chuť po poznání toho, jak se mění svět a my s ním: Expedice Z101 usiluje o připomenutí a rozšíření první cesty legendární cestovatelské dvojice Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda napříč Afrikou a Amerikou. Uskuteční se v letech 2021 až 2023. Jejím hlavním protagonistou je Tomáš Vaňourek, který je rovněž spoluautorem předchozího úspěšného projektu Zikmund100. Díky pravidelnému seriálu Jakuba Malovaného s názvem PODPALUBNÍ DENÍK, který vychází v magazínu inZlin, budete u toho!

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: www.inzlin.info.