Poslední letošní vydání kulturního a lifestylového magazínu inZlin je na světě. Zimní “prosincovo-lednové” dvojčíslo se pyšní skutečně napěchovaným obsahem, do kterého publicista Jakub Malovaný přispěl třemi rozhovory, a to včetně toho titulního se zpěvačkou Anetou Langerovou.

TITULNÍ ROZHOVOR se zpěvačkou a skladatelkou Anetou Langerovou

Album Dvě slunce, které zpěvačka a skladatelka Aneta Langerová vydala na podzim roku 2020, už rozzářilo mnoho krásných míst v naší zemi a v úterý 20. prosince konečně rozzáří také Zlín. V rámci aktuální koncertní šňůry, na které Anetu doprovází její kapela i smyčcové trio, se budou moct fanoušci zaposlouchat do celé řady nových příběhů.

„Každá z písní má svou vlastní atmosféru. Ta vás třeba zavede blíž k tišině vlastní duše. Tak jako na této cestě doprovází mne. Nepřestává mě překvapovat energie, která vzniká na živých koncertech. Interakce mezi námi a publikem dává každému hudebnímu večeru jedinečné kouzlo,“ říká Aneta Langerová, která má na svém kontě celkem pět studiových desek a koncert ve zlínském Kongresovém centru bude posledního zastávkou jejího letošního poetického turné.

ROZHOVOR s Adamem Kořánem, novou hereckou posilou Městského divadla Zlín

Městské divadlo Zlín na začátku letošní sezóny posílilo a vlastně taky omladilo herecký soubor. V jeho řadách se objevili dva čerství absolventi JAMU, spolužáci Milana Gorská a Adam Kořán. Společně se tato sympatická dvojice objevila v Shakespearově Bouři, Adam už navíc stihl nazkoušet i pohádku.

„Za tuto zkušenost jsem vděčný. Člověk musí takový druh představení zvládnout jednak po fyzické stránce, protože jsme pořád v pohybu a neustále se převlékáme z postavy do postavy, ale také musí zvládnout tu valící se energii dětí, které jsou, jak víme, neklidnými diváky,“ usmívá se během rozhovoru čtyřiadvacetiletý rodák z Prahy, pocházející z muzikantské rodiny.

ROZHOVOR s divadelním režisérem Petrem Štindlem

Zkušený režisér Petr Štindl je pověstný tím, že rád hledá, a pokud může, vyhýbá se tématům, která už byla na divadle opakovaně zpracovaná. Takřka s pravidelností uvádí na jeviště tituly nové a jinak tomu nebude ani tentokrát, při jeho dalším návratu do divadla zlínského. S místním souborem právě zkouší komedii Extrabuřt, která bude 15. prosince uvedena v české premiéře.

„Nepříliš známé texty mi dávají pocit, že něco objevuji. Mám radost z toho, když můžu přinést nějaké nové téma, které pomyslně rozšiřuje divadelní mapu, což je důležité, protože kdyby se tomu tak nedělo, pořád by se hrálo to samé dokola. Extrabuřt mě nadchl svou aktuálností,“ vysvětluje v rozhovoru Petr Štindl, který je v Městském divadle Zlín podepsaný pod celou řadou úspěšných inscenací, včetně na repertoáru stále aktuálního příběhu o rodu Jelínků s názvem Trnky a hvězdy.

PODPALUBNÍ DENÍK: Expedice Z101 pravidelně v magazínu inZlin

Expedice Z101. Projekt, ve kterém se potkává historický odkaz a současná chuť po poznání toho, jak se mění svět a my s ním: Expedice Z101 usiluje o připomenutí a rozšíření první cesty legendární cestovatelské dvojice Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda napříč Afrikou a Amerikou. Uskuteční se v letech 2021 až 2023. Jejím hlavním protagonistou je Tomáš Vaňourek, který je rovněž spoluautorem předchozího úspěšného projektu Zikmund100. Díky pravidelnému seriálu Jakuba Malovaného s názvem PODPALUBNÍ DENÍK, který vychází v magazínu inZlin, budete u toho!

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.