Po letních prázdninách se na pultech opět objevilo nové číslo oblíbeného kulturního a lifestylového magazínu inZlin. V jeho pestrém obsahu najdete mimo jiné třeba velký rozhovor Jakuba Malovaného s legendární zlínskou kapelou Premier, která v letošním roce slaví třicet let od vydání kultovní písně Hrobař. 

TITULNÍ ROZHOVOR s legendární zlínskou kapelou Premier

„V mládí jsem se učil hrobařem, jezdit s hlínou, jezdit s trakařem, kopat hroby byl můj ideál…” Kdo by neznal slova dnes už nesmrtelné písně kapely Premier, od jejíhož vydání letos uplynulo třicet let. Megahit Hrobař, stejně jako stejnojmenná deska, katapultoval v první polovině devadesátých let zlínské rockery mezi tuzemskou hudební elitu a naplno odstartoval jejich vskutku pestrou kariéru.

„Hrobař se stal úspěšnou písní opravdu takřka přes noc a ten úspěch byl neuvěřitelný. Paradoxní je, že jsme si to všechno museli odedřít až zpětně po tom šíleném kolotoči. Humbuk odezněl a my jsme najednou museli začít makat a nastalo několikaleté hledání nejen kapelní tváře, ale třeba i ideální sestavy,“ zamýšlí se kytarista Jarda Mikoška a okamžitě ho doplňuje zpěvák Jarda Bobowski: „Ohlédnu-li se nazpět, tak musím říct, že je vlastně obdivuhodné, že jsme to všechno ustáli a zůstali při sobě, protože ne vždycky to mezi námi bylo snadné a láskyplné. Mám radost, že pokaždé zvítězil zdravý rozum, hodili jsme za hlavu osobní neshody a dokázali dál táhnout za jeden provaz.“

Připomeňme si pozoruhodné třicetileté tažení novodobého Premieru tuzemskou hudební scénou, a to na základě několika vybraných písní ze všech doposud vydaných desek kapely.

ROZHOVOR s Ivou Čermákovou, koordinátorkou akcí na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně

Noc vědců je každoroční akce, oživující v jeden večer stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník nedostane. Návštěvníci proplouvají laboratořemi, přednáškovými místnostmi, vybuchujícími experimenty a na základě komentovaných prohlídek, populárně vzdělávacích přednášek či nejrůznějších workshopů jdou do hloubky aktuálních témat.

V rámci letošní Noci vědců, konající se v pátek 6. října, samozřejmě opět otevře svá vědecká a výzkumná pracoviště i Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, která nabídne široké veřejnosti opravdu bohatý a pestrý program. Zajímá vás, na co všechno se tentokrát můžete těšit? Nejen to se dozvíte z rozhovoru s Ivou Čermákovou, koordinátorkou celé akce.

PODPALUBNÍ DENÍK: Expedice Z101 pravidelně v magazínu inZlin

Expedice Z101. Projekt, ve kterém se potkává historický odkaz a současná chuť po poznání toho, jak se mění svět a my s ním: Expedice Z101 usiluje o připomenutí a rozšíření první cesty legendární cestovatelské dvojice Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda napříč Afrikou a Amerikou. Uskuteční se v letech 2021 až 2023. Jejím hlavním protagonistou je Tomáš Vaňourek, který je rovněž spoluautorem předchozího úspěšného projektu Zikmund100. Díky pravidelnému seriálu Jakuba Malovaného s názvem PODPALUBNÍ DENÍK, který vychází v magazínu inZlin, budete u toho!

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.