Prázdniny utekly jako voda a s příchodem měsíce září je na pultech pochopitelně i nové číslo magazínu inZlin. V pestrém obsahu naleznete hned dva rozhovory z pera Jakuba Malovaného, který tentokrát vyzpovídal šéfdirigenta Filharmonie Bohuslava Martinů Tomáše Braunera a taky opory Městského divadla Zlín, herce a manžele Petru a Radovana Královi. Pěkné počtení!

ROZHOVOR s Tomášem Braunerem, šéfdirigentem Filharmonie Bohuslava Martinů

Blížící se nová sezóna bude pro zlínskou Filharmonii Bohuslava Martinů výjimečná. Místní orchestr oslaví sedmdesát pět let od svého založení, což je přece krásný důvod k oslavám. Hudební příznivci se můžou těšit na skutečně bohatý a pečlivě sestavený program, který je prošpikovaný hned několika prestižními koncerty. Nejen o nich mluví v rozhovoru šéfdirigent FBM Tomáš Brauner.

Ačkoliv současná situace kultuře zrovna dvakrát nepřeje, zlínští filharmonici si nepřipouští, stejně jako další umělci napříč celým kulturním spektrem, že by se další sezóna jakkoliv zadrhla. Optimismus neztrácí ani Tomáš Brauner, stojící v čele místního orchestru třetí sezónu: „Nejhorší je, že nikdo z nás neví, co bude. Nikdo neví, jak dlouho celá tato situace potrvá a jak moc nás omezí. Všichni ale doufáme, že celá sezóna proběhne tak, jak je naplánovaná a jak ji propagujeme. Ještě víc pak doufáme, že ji nic nenaruší v jejím průběhu.“

ROZHOVOR s Petrou a Radovanem Královými, herci Městského divadla Zlín

West Side Story, Kabaret, Hello Dolly, Donaha, Kdyby tisíc klarinetů nebo Noc na Karlštejně. Pokud máte rádi slavné světové muzikály a klasické české filmové hity, pak se můžete vydat po jejich stopách společně s herci Městského divadla Zlín Petrou a Radovanem Královými, kteří přichází se svým vlastním pořadem do místního divadelního klubu.

„Ačkoliv bude celý program stát hlavně na jednotlivých písních, tak ty rozhodně nepoběží pouze v rychlém sledu za sebou. Diváci se dočkají například i tance a samozřejmě taky určité divadelní linky, což značí, že rozhodně nepůjde o obyčejný koncert, ale o společenský večer s humorem a nadsázkou,“ shodují se letité opory zlínského hereckého souboru a manželé, které mimo jiné spojuje právě láska k hvězdným muzikálům. Pořad s názvem Procházka slavnými muzikály, od Broadwaye přes Londýn až k nám do Zlína, bude mít slavnostní premiéru 13. září.

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.