Únorové číslo magazínu inZlin je již několik dní rozdistribuováno po celém Zlínsku a v jeho obsahu najdete hned dva velké rozhovory z dílny Jakuba Malovaného. V první řadě je však třeba zmínit naprosto unikátní materiál, který dal mladý publicista dohromady k 100. narozeninám legendárního cestovatele Miroslava Zikmunda. Jako (téměř) jedinému se mu podařilo tohoto obdivuhodného muže vyzpovídat, a to i přes fakt, že pan Zikmund již rozhovory neposkytuje.

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR aneb MIROSLAV ZIKMUND: 100

Jeho životní příběh je fascinující. Byl počat ještě za Rakouska-Uherska, avšak narodil se pár měsíců po vzniku první republiky. Zažil 2. světovou válku, nástup a pád komunismu i návrat demokracie. Procestoval celý svět, nejen Tatrou 87 a po boku letitého parťáka Jiřího Hanzelky. Řeč není o nikom jiném, než o Miroslavu Zikmundovi, který slaví sté narozeniny.

Legendární cestovatel a spisovatel již nějaký čas rozhovory neposkytuje. „Nezlobte se, ale já už jsem úplně všechno řekl,“ byla první slova laskavého muže s bravurní pamětí. Při vší úctě jsem si dovolil jemně oponovat: „Pane Zikmunde, přece jen bych našel něco, o čem jste doposud nehovořil.“ Dobrodruh, jenž například cestoval Afrikou v době zhroucení koloniálního systému, zpozorněl. „O divadle,“ dodal jsem okamžitě a doufal, že právě toto téma bude pomyslným klíčem k vyprávění. Podařilo se.

ROZHOVOR s Richardem Hrazdirou – bývalým hokejovým brankářem a nynějším trenérem týmu PSG Berani Zlín

Odjakživa je tak trochu mužem v ústraní. Platilo to v době, kdy chytal v nejvyšší hokejové lize a platí to i dnes, kdy trénuje brankáře v A mužstvu PSG Berani Zlín. Přesto za ním stojí kus práce. Richard Hrazdira uměl čarovat v brance a dokáže čarovat i na trénincích. Není náhodou, že pod jeho vedením vyrostly současné velké hokejové tváře Jakub Sedláček nebo Libor Kašík.

„Zakládám si na tom, aby byl brankář sám sebou. Pokud se budeme zdokonalovat podle nějakých učebnic nebo videí, tak vychováme řadu totožných brankářů, což není dobře,“ má během rozhovoru jasno skromný a pokorný muž, který se hokejovým fanouškům nesmazatelně zapsal do paměti díky legendárnímu play-off v roce 1999. Tehdy nastoupil do brány za indisponovaného Kameše a dovedl Zlín do druhého valašského finále.

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.