První letošní číslo magazínu inZlin je na světě. Jako vždy ho najdete na všech tradičních místech po celém Zlínském kraji a i tentokrát na vás čeká spousta zajímavého čtení. Publicista Jakub Malovaný se například zaměřil na dva významné knižní tituly, pevně spjaté se Zlínskem, které by vaší pozornosti rozhodně uniknout neměly. Pěkné počtení!

INSPIRACE BAŤA: ROZHOVOR s Gabrielou Končitíkovou, projektovou manažerkou Nadace Tomáše Bati, lektorkou, spisovatelkou odkazu filozofie Baťa a autorkou knihy Inspirace Baťa

Je to moc filozofický materiál, slyšela Gabriela Končitíková v době, kdy na knize Inspirace Baťa pracovala. Ovšem nenechala se jakkoliv odradit. Založila vlastní nakladatelství, získala finance a v létě loňského roku světu představila dílo s podtitulem Jak být silnější a šťastnější podle životních zásad Tomáše Bati. „Jde o první knížku, se kterou jsem šla s kůží na trh. Tentokrát jsem za sebou neměla ani nadaci, ani univerzitu,“ říká projektová manažerka Nadace Tomáše Bati, lektorka a spisovatelka odkazu filozofie Baťa. Do dnešního dne se knihy prodalo přes deset tisíc kusů, což ji zařadilo mezi české bestsellery.

TŘETÍ CESTA: ROZHOVOR se spisovatelem Josefem Holcmanem

Na vyjížďku sledující Vlárskou dráhu a její okolí se ve své nové knize vydal spisovatel Josef Holcman. Společnost na cestě napříč časem mu dělají hned tři významné osobnosti společenského života, a sice Miroslav Zikmund, Karel Pavlištík a Ludvík Vaculík. „Mysleli na budoucnost, ale byli to taky archeologové, dobývající principy poznání v naší minulosti, která by se v čím dál kratších intervalech chtěla opakovat,“ říká o své odyseje zanedlouho sedmdesátiletý rodák z Kyjova, v jehož díle se promítají životní poznatky i prožité události. Třetí cesta je toho opět důkazem.

PODPALUBNÍ DENÍK: Expedice Z101 pravidelně v magazínu inZlin

Expedice Z101. Projekt, ve kterém se potkává historický odkaz a současná chuť po poznání toho, jak se mění svět a my s ním: Expedice Z101 usiluje o připomenutí a rozšíření první cesty legendární cestovatelské dvojice Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda napříč Afrikou a Amerikou. Uskuteční se v letech 2021 až 2023. Jejím hlavním protagonistou je Tomáš Vaňourek, který je rovněž spoluautorem předchozího úspěšného projektu Zikmund100. Díky pravidelnému seriálu Jakuba Malovaného s názvem PODPALUBNÍ DENÍK, který vychází v magazínu inZlin, budete u toho!

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.