V únorovém čísle kulturního a lifestylového magazínu inZlin tentokrát najdete dva rozhovory od Jakuba Malovaného. Nejprve obsáhle vyzpovídal předního herce zlínského divadla Pavla Vacka a pak se zaměřil také na novou zlínskou kapelu Září, kterou však tvoří velmi zkušení a ostřílení muzikanti. Pěkné počtení!

ROZHOVOR se zlínským divadelním hercem Pavlem Vackem

Už téměř sedmnáct let je pevně spjatý se zlínským divadlem herec Pavel Vacek. V posledních sezónách jde nepřetržitě z role do role a zcela jednoznačně nyní patří k těm nejvytíženějším členům místního uměleckého souboru. Kromě toho však stíhá ještě celou řadu dalších činností, až by si jeden řekl, jak to vlastně všechno může zvládat.

„Zřejmě to přichází s přibývajícím věkem. Tak nějak jsem se rozhodl, že se prostě pokusím být co nejproduktivnější,“ usmívá se muž, který má nabitý diář nejenom ve svém osobním životě, ale taky v tom pracovním. Vždyť vedle divadla například také moderuje v rozhlase, dabuje, natáčí, a když mu náhodou vyjde nějaký ten čas, s chutí si pak nazuje brusle a jde si zahrát hokej…

ROZHOVOR s novou zlínskou kapelou Září

O slovo na zlínské hudební scéně se hlásí nová kapela s názvem Září. Ačkoliv je toto seskupení teprve na jakési pomyslné startovní čáře, tvoří ho samí zkušení a ostřílení muzikanti, kteří mají už mnoho za sebou. Ovšem, jak nyní doufají, ještě víc mají před sebou. Prvním výrazným veřejným krokem kapely Září bude únorový křest prvního EP, které obsahuje celkem čtyři písničky.

Po několika měsících, které kapela Září trávila převážně za dveřmi zkušebny, kde pilně skládala nový materiál, se nyní naplno rozjíždí také její koncertní činnost. Už 14. února slavnostně pokřtí zbrusu nové EP se čtyřmi skladbami v klubu Bamboo a tím započne pečlivé „hledání“ svých fanoušků. Nejen o tom promluvili v rozhovoru zpěvák Lukáš Seďa, kytarista Pavel Jordán a bubeník Michael „Šimon“ Šimůnek.

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.