Říjnové číslo oblíbeného kulturního a lifestylového magazínu inZlin je na pultech a v jeho obsahu najdete také velký rozhovor s Irenou Pelkovou, novou ředitelkou Městského divadla Zlín, které nedávno vstoupilo do své 78. sezóny. Příjemné počtení!

ROZHOVOR s Irenou Pelkovou, novou ředitelkou Městského divadla Zlín

Městské divadlo Zlín vstoupilo do své 78. sezóny s novou ředitelkou, kterou byla zvolena Irena Pelková. Dosavadní dlouholetá ekonomická šéfka divadla – od ledna letošního roku navíc pověřená jeho vedením, když byl Josefu Morávkovi ukončen pracovní poměr ve zkušební době – nastoupila do funkce uprostřed léta, a to v úterý 1. srpna.

Podle dostupných informací se o místo nového ředitele největší příspěvkové organizace statutárního města Zlín ve výběrovém řízení ucházeli tři zájemci a rozhodnutí, že nejlepší předpoklady pro vedení divadla má právě Irena Pelková, bylo v komisi naprosto jednoznačné. „Já jsem se o to vlastně ani nezajímala, ale pokud bylo rozhodnutí komise jednoznačné, samozřejmě mě to na jednu stranu těší, na druhou stranu je to však dost zavazující. Řídit divadlo, nebo jakoukoliv kulturní instituci v dnešní době, není nic jednoduchého. Určitě udělám všechno pro to, abych nezklamala nejenom zřizovatele, ale také lidi uvnitř divadla a samozřejmě ani naše diváky,“ usmívá se sympatická dáma, která je zlínskému divadlu věrná už více jak šestnáct let.

PODPALUBNÍ DENÍK: Expedice Z101 pravidelně v magazínu inZlin

Expedice Z101. Projekt, ve kterém se potkává historický odkaz a současná chuť po poznání toho, jak se mění svět a my s ním: Expedice Z101 usiluje o připomenutí a rozšíření první cesty legendární cestovatelské dvojice Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda napříč Afrikou a Amerikou. Uskuteční se v letech 2021 až 2023. Jejím hlavním protagonistou je Tomáš Vaňourek, který je rovněž spoluautorem předchozího úspěšného projektu Zikmund100. Díky pravidelnému seriálu Jakuba Malovaného s názvem PODPALUBNÍ DENÍK, který vychází v magazínu inZlin, budete u toho!

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: www.inzlin.info.