Říjen je tady a spolu s ním i nové číslo kulturního a lifestylového magazínu inZlin. Publicista Jakub Malovaný tentokrát přispěl do jeho obsahu dvěma obsáhlými rozhovory – nejprve vyzpovídal divadelního režiséra Dodo Gombára a následně legendární kapelu Premier. A pozor, už druhý měsíc je součástí magazínu i Podpalubní deník, mapující cestu Expedice Z101.

ROZHOVOR s Dodo Gombárem, uznávaným divadelním režisérem

Vždycky ho bavilo divadlo takzvaně nepohodlné. Divadlo, které nehladí po srsti, ale spíš člověka zneklidní. Koneckonců přesně tímto směrem se ubírá i jeho tvorba. Dodo Gombár, přední československý režisér a autor, se v exkluzivním rozhovoru zamýšlí nad smyslem divadla v dnešní době.

Avšak témat se nabízí mnohem víc. Dodo Gombár obsáhle vypráví například o práci uměleckého šéfa, kterou dlouhodobě kombinoval s prací režisérskou, nebo odkrývá své autorské postupy. Taktéž se otevřeně vrací k prazvláštnímu odvolání, které tenkrát přišlo nečekaně, navíc v době, kdy si užíval divadelních prázdnin.

Tento nadčasový rozhovor pak můžeme brát jako takovou malou pozvánku na inscenaci Šakalí léta, která měla na konci září premiéru v Městském divadle Zlín. Dodo Gombár je pod ní podepsaný. A vězte, že i rock’n’rollem nabité představení může divákem pořádně zatřást…

Kompletní nezkrácenou verzi rozhovoru s Dodo Gombárem si můžete přečíst ZDE.

ROZHOVOR s kapelou Premier, která vydává novou desku

Kapela Premier se hlásí o slovo s novým albem nesoucím název Svět jedniček a nul. Důkladně vybroušený materiál vznikl během nucené pauzy, kterou zapříčinila koronavirová epidemie, a to ve vyhlášeném ostravském studiu Citron. Tam shodou okolností vznikla také kultovní prvotina zlínské legendy, nestárnoucí Hrobař.

„Po těch více jak dvaceti letech na nás dýchla obrovská nostalgie. Jak už to u takových míst bývá, člověka pohltí ta energie, která všude okolo proudí. Jsem přesvědčený o tom, že každá z kapel, která tam kdy natáčela, tam kus sebe nechala,“ říká v rozhovoru frontman kapely Jarda Bobowski, kterého doprovodila další nedílná součást Premieru, kytarista a skladatel Jarda Mikoška.

PODPALUBNÍ DENÍK: Expedice Z101 pravidelně v magazínu inZlin

Expedice Z101. Projekt, ve kterém se potkává historický odkaz a současná chuť po poznání toho, jak se mění svět a my s ním: Expedice Z101 usiluje o připomenutí a rozšíření první cesty legendární cestovatelské dvojice Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda napříč Afrikou a Amerikou. Uskuteční se v letech 2021 až 2023. Jejím hlavním protagonistou je Tomáš Vaňourek, který je rovněž spoluautorem předchozího úspěšného projektu Zikmund100. Díky pravidelnému seriálu Jakuba Malovaného s názvem PODPALUBNÍ DENÍK, který vychází v magazínu inZlin, budete u toho!

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.