Čas letí jako bláznivý, prázdniny jsou tady a spolu s nimi i klasické dvojčíslo magazínu inZlin. Obsah je tentokrát třeskutě nabitý – opět nechybí celá řada zajímavých tipů, článků ani rozhovorů. A hned dva rozhovory dodal Jakub Malovaný, když vyzpovídal mladé cestovatele Tomáše Vaňourka a Lukáše Sochu, kteří jeli po stopách Hanzelky a Zikmunda, a také vizovickou kapelou Fleret společně se Zuzanou Šulákovou. Pěkné počtení a hlavně – KRÁSNÉ LÉTO!

ROZHOVOR s cestovateli Tomášem Vaňourkem a Lukášem Sochou, kteří se vydali po stopách Hanzelky a Zikmunda

Jejich příběh je neuvěřitelný. Jednoho dne se prostě rozhodli, že se vydají na dlouhou cestu, kterou před šedesáti lety absolvovali legendární cestovatelé Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund, a během ní nafotí sérii retrospektivních fotografií. Tehdy jim věřil skutečně málokdo, ovšem svou poctivou prací a neméně důležitou odhodlaností dosáhli svého a domů se vrátili se zcela unikátním materiálem.

Mladí cestovatelé Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha vyrazili na druhou – takzvanou asijskou – cestu Hanzelky a Zikmunda s tím, že se pokusí nafotit místa, která před šedesáti lety zaznamenali jejich slavnější předchůdci. Po devíti měsících v terénu, kdy projeli celkem třicet dva zemí, se nyní pyšní dvěma stovkami fotografií, které nám jasně ukazují, jak se za těch šest desítek let změnil svět. A to ve všech směrech.

ROZHOVOR s kapelou Fleret a Zuzanou Šulákovou

Jednou z letních jistot je například příjemný festival Rocková noc pod hvězdami, který se každoročně koná v Zádveřicích mezi Zlínem a Vizovicemi. Ani letos tomu nebude jinak. V sobotu 20. července se do tamního sportovního areálu sjede celá řada skvělých kapel i hudebních fanoušků, aby zavzpomínali na legendární zpěvačku Jarmilu Šulákovou, jež by letos oslavila devadesáté narozeniny.

Rocková noc pod hvězdami je pevně spjatá s valašskou kapelou Fleret, respektive s jejím kapelníkem Zdeňkem Hrachovým. Právě on rok co rok připravuje zajímavý hudební koktejl a bohatý doprovodný program. Na rozhovor tentokrát nepřišel sám. Bude-li se letos v Zádveřicích vzpomínat na Jarmilu Šulákovou, tak u něho nesměla chybět ani její dcera Zuzana, která po mamince převzala pěveckou štafetu a s kapelou Fleret již třetím rokem koncertuje.

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.