Prázdninové číslo magazínu inZlin je na světě! A co v jeho pestrém obsahu tentokrát naleznete? Například hned dva rozhovory od Jakuba Malovaného, a to čistě hudební: Zlínský publicista vyzpovídal naprosto originální kapelu Bert & Friends a taky muzikantské duo Bob a Bobek, které oslaví už dvacet let existence a tvoří ho Jarda Bobowski a Kamil Dyják. Příjemné počtení a hlavně pěkné léto!

ROZHOVOR s kapelou Bert & Friends

Vrátili se v čase z roku 2050 a přišli svými songy zachránit hudební scénu. To o sobě tvrdí členové svérázné a nespoutané kapely Bert & Friends, která na sebe výrazně upozornila v roce 2016 singlem Haluzinace a v jejímž čele stojí osobitý zpěvák, textař a skladatel Albert Romanutti.

Co si budeme povídat, kapela Bert & Friends je prostě jiná. Je originální. Na české hudební scéně se vymyká takřka ve všem a přesvědčit se o tom budete moct už 11. července, kdy poprvé zavítá také do Zlína.

Jedním z lákadel na blížící se unikátní letní koncert na místním zámku může být právě i tento rozhovor s frontmanem Bertem, který je taktéž zcela netradiční a vznikal v jakémsi snovém světě, kde naplno funguje fantazie a nic není nemožné…

ROZHOVOR se zlínským muzikantským duem Bob a Bobek, které tvoří Jarda Bobowski a Kamil Dyják

Ke zlínským hudebním stálicím patří zcela bez pochyby taky muzikantské duo Bob a Bobek, které uprostřed léta oslaví krásné dvacáté výročí. Kdo s ním už nějaký ten večírek prožil, tak moc dobře ví, o čem je řeč. A kdo ještě tuto možnost neměl, měl by to urychleně napravit. Třeba 1. srpna, kdy se uskuteční výroční koncert v Baru 13 na Jižních Svazích.

Toto muzikantské duo tvoří pánové Jarda Bobowski a Kamil Dyják. Prvně jmenovaný je frontmanem legendární kapely Premier, ten druhý je zase špičkovým pianistou, který od nepaměti baví lidi ve všech možných barech a hospůdkách.

Nebýt ale několika životních okolností, možná by se pánové dohromady nikdy nedali, a to ani lidsky, ani pracovně. Avšak osud tomu tak chtěl, proto v roce 2000 spojili své síly. Jaký je tedy kompletní příběh Boba a Bobka, veselé dvojice, které není cizí žádná slavná píseň?

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.