Listopadové vydání magazínu inZlin je na světě. V pestrém obsahu najdete i dva rozhovory od Jakuba Malovaného, který tentokrát vyzpovídal mladou herečku Milanu Gorskou, novou tvář Městského divadla Zlín, a také dal řeč s Petrem Kochaníčkem, frontmanem legendární zlínské kapely Kochta Band.

ROZHOVOR s herečkou Milanou Gorskou, novou tváří Městského divadla Zlín

Herecký soubor Městského divadla Zlín obohatila mladá krev. Od začátku letošní sezóny jsou jeho pevnou součástí dva spolužáci, čerství absolventi JAMU, Adam Kořán a Milana Gorská. Oba herci už se místním divákům stihli představit v inscenaci Bouře.

„Zlínské divadlo jsem znala pouze z vyprávění, převážně od lidí, kteří v něm působili. Nebyl nikdo, kdo by o něm nemluvil pozitivně. Například režisér Dodo Gombár nám říkal, jak to ve Zlíně chodí, jak se tam pracuje a že v místním souboru panuje příjemná tvůrčí atmosféra. Byly to velmi důležité názory, které mě v podstatě nasměrovaly,“ vysvětluje v rozhovoru Milana Gorská, která na zlínském jevišti debutovala rolí Mirandy ve zmíněné Shakespearově tajuplné hře o podobách svobody.

ROZHOVOR s Petrem Kochaníčkem, frontmanem legendární kapely Kochta Band

Na zlínské hudební scéně působí hned několik skutečných legend. A jednou z nich je i kapela Kochta Band, v čele s nepřehlédnutelným frontmanem – zpěvákem a skladatelem Petrem „Kochtou“ Kochaníčkem, která už v příštím roce oslaví krásných třicet let.

Během uplynulých tří dekád prošel Kochta Band značnou zvukovou proměnou, kdy čistě popový repertoár postupně nahradil repertoárem rockovým. Mnozí pak začali kapelu s jistou mírou nadsázky přirovnávat ke slavnějšímu Pražskému výběru. „To přirovnání je zapříčiněno tím, že máme de facto podobné harmonie a vlastně i totožné nástrojové obsazení, ze kterého vyčnívá nabroušená kytara, podtrhující ten správný drive, chceš-li tlak, a pak taky má stylizace v rámci zpěvu, respektive nezpěvu – což souvisí s tím, že za mikrofonem spíš recituju,“ usmívá se během rozhovoru Petr Kochaníček, mimo jiné i zdatný bandžista a bývalý kontrabasista.

PODPALUBNÍ DENÍK: Expedice Z101 pravidelně v magazínu inZlin

Expedice Z101. Projekt, ve kterém se potkává historický odkaz a současná chuť po poznání toho, jak se mění svět a my s ním: Expedice Z101 usiluje o připomenutí a rozšíření první cesty legendární cestovatelské dvojice Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda napříč Afrikou a Amerikou. Uskuteční se v letech 2021 až 2023. Jejím hlavním protagonistou je Tomáš Vaňourek, který je rovněž spoluautorem předchozího úspěšného projektu Zikmund100. Díky pravidelnému seriálu Jakuba Malovaného s názvem PODPALUBNÍ DENÍK, který vychází v magazínu inZlin, budete u toho!

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.