Listopad je tady a spolu s ním i další číslo kulturního a lifestylového magazínu inZlin. V obsahu opět naleznete dva rozhovory od Jakuba Malovaného. Ten vyzpovídal herečku zlínského divadla Janu Tomečkovou, jež letos oslavila hned několik velkých jubileí, a taky si popovídal s Filipem Husákem, frontmanem reggae kapely s trefným názvem Reggay. Hezké počtení!

ROZHOVOR s herečkou zlínského divadla Janou Tomečkovou

V letošním roce oslavila herečka Jana Tomečková hned několik významných jubileí. Kromě toho velkého osobního si připomíná taky dvě úctyhodná pracovní. Divadlu se profesionálně věnuje šedesát let a konkrétně tomu zlínskému je věrná už neuvěřitelného půl století.

Za tu dlouhou dobu zanechala ve Zlíně nesmazatelnou stopu, vždyť zvládla nazkoušet desítky skutečně nezapomenutelných rolí. Těší se oblibě diváků a zcela bez debat se již zařadila mezi herecké legendy místní scény.

ROZHOVOR s Filipem Husákem, frontmanem zlínské kapely Reggay

V podstatě můžeme s klidem říct, že kapela Reggay patří k hlavním průkopníkům zlínské reggae scény. Byla jednou z prvních, která krátce po roce 2000 začala v baťově městě šířit všemožné pozitivní vibrace a postupně se vlastní pílí vypracovala ve stálici nejenom místních pódií. To koneckonců potvrzuje i fakt, že dlouhodobě vyráží také na zahraniční štace například do Rakouska, Polska, Itálie anebo na Slovensko.

Od začátku stojí v jejím čele Filip Husák, zpěvák, perkusista a taky majitel zlínského klubu Bamboo, který reggae propadl už na střední škole. „Učaroval mě ten zcela odlišný feeling, bylo to najednou úplně něco jiného, než všechny ty rockové věci, které jsem do té doby poslouchal,“ usmívá se frontman sedmičlenné formace, která v době covidové vydala desku Let’s Party.

PODPALUBNÍ DENÍK: Expedice Z101 pravidelně v magazínu inZlin

Expedice Z101. Projekt, ve kterém se potkává historický odkaz a současná chuť po poznání toho, jak se mění svět a my s ním: Expedice Z101 usiluje o připomenutí a rozšíření první cesty legendární cestovatelské dvojice Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda napříč Afrikou a Amerikou. Uskuteční se v letech 2021 až 2023. Jejím hlavním protagonistou je Tomáš Vaňourek, který je rovněž spoluautorem předchozího úspěšného projektu Zikmund100. Díky pravidelnému seriálu Jakuba Malovaného s názvem PODPALUBNÍ DENÍK, který vychází v magazínu inZlin, budete u toho!

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.