Co by to bylo za letní prázdniny bez pořádného čtení. V napěchovaném dvojčísle oblíbeného kulturního a lifestylového magazínu inZlin najdete mimo jiné dva rozhovory od Jakuba Malovaného, který vyzpovídal kapelu Reflexy, letos slavící třicet let, a taky kytaristu Vítka Rokytu, věnujícího se výuce hudebního jazyka. Příjemné počtení a krásné léto!

ROZHOVOR s Ondrou Filákem, baskytaristou kapely Reflexy, která slaví třicet let

Od okamžiku, kdy kapela Reflexy bodovala v tuzemských hitparádách s písněmi Ty jsi divoká nebo Neříkej, už sice nějaký ten pátek uběhl, nicméně pop-rocková parta ze Zlínska rozhodně neztrácí tah na branku ani ve své třicáté sezóně, což jasně dokazuje nejenom novou písní, kterou si nedávno nadělila na svém výběrovém albu.

„Zvolili jsme u ní rockovější refrén, takže jde o takový malý návrat ke kořenům. Momentálně sázíme na určitý mix písní z té starší rockovější éry a taky z té současné popovější, díky čemuž jsou Reflexy pro více generací,“vysvětluje Ondra Filák, multiinstrumentalista, který v kapele Reflexy hraje na basovou kytaru a výrazně se prosazuje také autorsky.

ROZHOVOR s Vítkem Rokytou, kytaristou, lektorem a pedagogem improvizace

Věděli jste, že stejně jako se můžete naučit cizímu jazyku, tak můžete rozvíjet i jazyk hudební? Příhodně pojmenovaný projekt Hudební jazyk, pod nímž je podepsaný zkušený muzikant Vítek Rokyta, přichází s neotřelými postupy a zcela unikátní metodikou, která pomáhá hudebním nadšencům zapracovat na vlastní muzikálnosti, smyslu pro vedení melodie nebo improvizaci.

„Hlavním cílem celého projektu je přinést nejenom začínajícím muzikantům zkušenost s improvizací a dotknout se témat, které se takového způsobu hry týkají. Věřím, že právě taková zkušenost jim přinese spousty nových poznatků, radosti z hudby a motivaci do hudebního života,“ říká Vítek Rokyta, lektor improvizace a hudebního myšlení, který vystudoval konzervatoř v Kroměříži a od roku 2004 působí jako profesionální kytarista v kapele Fleret.

PODPALUBNÍ DENÍK: Expedice Z101 pravidelně v magazínu inZlin

Expedice Z101. Projekt, ve kterém se potkává historický odkaz a současná chuť po poznání toho, jak se mění svět a my s ním: Expedice Z101 usiluje o připomenutí a rozšíření první cesty legendární cestovatelské dvojice Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda napříč Afrikou a Amerikou. Uskuteční se v letech 2021 až 2023. Jejím hlavním protagonistou je Tomáš Vaňourek, který je rovněž spoluautorem předchozího úspěšného projektu Zikmund100. Díky pravidelnému seriálu Jakuba Malovaného s názvem PODPALUBNÍ DENÍK, který vychází v magazínu inZlin, budete u toho!

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.