Světlo světa spatřilo letní dvojčíslo kulturního a lifestylového magazínu inZlin. Opět na vás čeká pořádná porce prázdninového čtení, ze které se vyjímá exkluzivní rozhovor s hercem Bolkem Polívkou. Publicista Jakub Malovaný probral s valašským králem filmy, divadlo, rodné Vizovice ale taky dospívání ve Zlíně. Hezké počtení!

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR s hercem Bolkem Polívkou

Bolek Polívka – herec, dramatik, scénárista, mim, šéf divadla, a hlavně dobrosrdečný Valach s nekonečným smyslem pro humor – rozdává lidem radost i naději už dlouhých padesát let. V okamžiku, kdy se na začátku sedmdesátých let upsal Divadlu Husa na provázku, stal se díky svému talentu zcela nepřehlédnutelným a postupně dokázal vytvořit desítky skutečně nezapomenutelných rolí nejenom divadelních, ale také filmových.

„Pokud to jen trošku půjde, budu se snažit dělat stále to, co dělám, protože mě to neskutečně baví a taky naplňuje jistou tichou radostí,“ říká bez jakéhokoliv zaváhání jedna z největších osobností české kultury. Rozhovor s Bolkem Polívkou vznikal na jeho domácí půdě – v brněnském Divadle Bolka Polívky – a to po jedné z repríz nejnovější inscenace s názvem Kdo sestřelil anděla, ve které přes dvě hodiny takřka nesejde z jeviště. Chuť do života zkrátka neztrácí ani po sedmdesátce.

ROZHOVOR se zlínskou kapelou Šufunky Gang

Šufunky Gang patří k nejosobitějším kapelám na Zlínsku. Stálice místního undergroundu, hrající rockovou funky muziku s prvky punku a čas od času i s prvky popu, se letos opět přihlásila o slovo, a to s novou řadovou deskou, která nese název Zabít jazz.

„Posledních dvacet let jsme hráli pořád dokola nějakých třicet písniček a hle, během uplynulého roku jsme přivedli na svět hned deset nových. To je fajn bilance,“ shodují se v rozhovoru se svým typickým humorem zpěvák Bráník, baskytarista Péčko a služebně nejmladší člen kapely, bubeník Car.

ROZHOVOR s otrokovickou kapelou Gaia

Od art-rocku přes hard-rock až k pop-rocku. Tak by se dala ve stručnosti vylíčit cesta otrokovické kapely Gaia, která letos oslaví už třicet let existence a před časem vydala novou desku s názvem Druhá Múza.

„Nové písničky jsou mnohem víc přístupnější lidem. Začínali jsme jako art-rocková kapela, která hrála pro užší okruh posluchačů, ale dneska už víc dbáme na písničku jako takovou, což má samozřejmě větší posluchačský zásah,“ vysvětluje v rozhovoru bubeník Libor Školný, kterého zdatně doplňovala nejenom nová zpěvačka Bára Havelková, ale také dva spoluzakládající členové kapely – kytarista Vladan Vavruša a baskytarista Milan Koplík.

Dalšími členy kapely Gaia jsou klávesista Filip Doležal, kytarista Pavel Martinka a v některých skladbách zní i saxofon hostujícího Radka Bednaříka.

PODPALUBNÍ DENÍK: Expedice Z101 pravidelně v magazínu inZlin

Expedice Z101. Projekt, ve kterém se potkává historický odkaz a současná chuť po poznání toho, jak se mění svět a my s ním: Expedice Z101 usiluje o připomenutí a rozšíření první cesty legendární cestovatelské dvojice Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda napříč Afrikou a Amerikou. Uskuteční se v letech 2021 až 2023. Jejím hlavním protagonistou je Tomáš Vaňourek, který je rovněž spoluautorem předchozího úspěšného projektu Zikmund100. Díky pravidelnému seriálu Jakuba Malovaného s názvem PODPALUBNÍ DENÍK, který vychází v magazínu inZlin, budete u toho!

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.