Dva hudební rozhovory dodal do obsahu nového čísla magazínu inZlin publicista Jakub Malovaný. V rámci jeho letošní spolupráce s blížícím se Lážo Plážo festivalem vyzpovídal oblíbenou legendární kapelu Horkýže Slíže a také si popovídal se zlínskou partičkou Šufunky Gang, která brzy oslaví dvacet let existence.

ROZHOVOR se slovenskou kapelou Horkýže Slíže

Oblíbená slovenská kapela Horkýže Slíže míří do Otrokovic. Tato legendární formace, která má na svém kontě celou řadu humorem nabitých hitovek, bude totiž jednou z velkých ozdob premiérového ročníku Lážo Plážo Festu, který se uskuteční už 15. června.

L & G Song, A ja sprostá, Líza a Wendy nebo Malá Žužu… Kdo by neznal alespoň něco z bohatého repertoáru Horkýže Slíže, úspěšné partičky, která to v čele se zpěvákem Kukem táhne už víc jak pětadvacet let. Ačkoliv pánové nechtěli prozradit, co všechno u otrokovického Štěrkáče předvedou a na co se můžeme těšit, během rozhovoru sršeli neustálým vtipem, ostatně tak, jak je u nich dobrým zvykem.

ROZHOVOR se zlínskou kapelou Šufunky Gang

Svého času byli na Zlínsku pojmem. Pak se ale za kapelou Šufunky Gang na dlouhou dobu zavřely dveře. Nyní je tato legendární partička zpět, a to v plné síle. Za pár dní oslaví dvacáté výročí a při této příležitosti také pokřtí výběrové album s názvem Happy brzdy.

„Deska je jakýmsi výtažkem ze všech našich alb, a protože slavíme dvacet let, je na ní nacpaných dvacet písniček. Je to takový syrový průřez historií,“ shodli se během rozhovoru dva dřevní členové kapely Šufunky Gang – zpěvák Bránik a baskytarista Péčko. A v syrovém duchu nebude jenom výběrová deska, ale také výroční koncert, který proběhne 23. května ve zlínské Šopě.

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.