Květnové číslo magazínu inZlin je na světě. A ačkoliv byla jeho příprava tentokrát o něco náročnější, obsah je opravdu vymazlený. Kromě celé řady zajímavých článků, rozhovorů a všemožných tipů, uvnitř najdete také obsáhlého průvodce blížícím se Lážo Plážo Festem, který proběhne v Otrokovicích na Štěrkovišti. Pěkné počtení!

ROZHOVOR s Jardou Bobowským, frontmanem legendární kapely Premier

Na první polovinu devadesátých let, kdy patřil k nejznámějším postavám na české hudební scéně, vzpomíná Jarda Bobowski s úsměvem na tváři. Není se čemu divit, vždyť se stal takřka přes noc zpěvákem nejprodávanější tuzemské skupiny, která tehdy se svým singlem Hrobař doslova dobyla každou hitparádu.

„Šlo o velkou a jednu nekončící jízdu. Je ale třeba přiznat, že se to všechno semlelo fakt velmi rychle a já jsem byl mladý zobák,“ popisuje své bohémské roky frontman legendární zlínské kapely Premier.

Ačkoliv jeho plakáty už s největší pravděpodobností v dívčích pokojích nevisí a třídenním večírkům se raději obloukem vyhýbá, jedno je i tak jisté – rockovou káru táhne Jarda Bobowski s chutí stále dál. Absolutně nic na tom nemění ani skutečnost, že v polovině května oslaví padesáté narozeniny.

SPECIÁLNÍ PŘÍLOHA K FESTIVALU LÁŽO PLÁŽO

V aktuálním čísle magazínu inZlin najdete stejně jako loni speciální přílohu, týkající se festivalu Lážo Plážo, který se uskuteční na otrokovickém Štěrkovišti 17. a 18. června. Na celkem šestnácti stranách je všechno podstatné – podrobná mapa areálu, časový harmonogram, praktické informace, avšak také celá řada zajímavých rozhovorů…

TITULNÍ ROZHOVOR s kapelou MIG 21

Bude show. A to velká. Na festival Lážo Plážo totiž dorazí v sobotu 18. června oblíbená taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 Smíchova MIG 21, která přítomné publikum nejenom, že pořádně rozproudí, ale podávat mu bude také skvěle namíchaný Džus noci.

Kdo by náhodou nevěděl, tak Džus noci je název nejnovější řadové desky kapely, na kterou si museli její fanoušci sice několik let počkat, avšak výsledný materiál je rozhodně nezklame. „Máme z ní velkou radost, určitě některé písně zahrajeme i na Štěrkáči. Zaplaťpánbůh, už se zase můžeme objímat,“ říká v předfestivalovém rozhovoru Honza Hladík, bubeník této veselé partičky, v jejímž čele stojí pěvec Jiří Macháček.

ROZHOVOR s Honzou Svobodou, šéfem festivalu Lážo Plážo

Otrokovické Lážo Plážo se objevilo na mapě tuzemských festivalů v roce 2019 a hned po prvním ročníku sklidilo obrovský úspěch. Našlapaný program, strategické místo v blízkosti rozlehlé vodní plochy nebo řada gastronomických specialit. To všechno se na celkovém zážitku podepsalo. A podle slov organizátorů by tomu nemělo být jinak ani letos.

Třetí ročník festivalu, který se koná na otrokovickém Štěrkovišti, proběhne 17. a 18. června. „Věřím, že letos bude všechno ještě daleko komplexnější než v letech předchozích. Už jenom skutečnost, že program protkává pop, rock, alternativu i rap, je docela mimořádná, protože takovou cestu nevolí každý festival,“ nahlíží za oponu akce její zakladatel Honza Svoboda, který je mimo jiné podepsaný ještě pod dalšími dvěma festivaly – Slavnostmi v Břeclavi a Slavnostmi v Olomouci, které proběhnou uprostřed léta vůbec poprvé.

ROZHOVOR s Matějem Homolou, zpěvákem a kytaristou kapely Wohnout

V loňském roce oslavila kapela Wohnout už neuvěřitelných pětadvacet let své existence. K půlkulatým narozeninám si mimo jiné nadělila také desátou řadovou desku s jednoduchým avšak tajemně znějícím názvem HUH!, kterou v červnu s radostí představí i návštěvníkům otrokovického festivalu Lážo Plážo.

„S deskou bylo hodně práce, v podstatě každá nota dostala extra porci zvláštní péče,“ vrací se ke vzniku nového materiálu Matěj Homola, zpěvák a kytarista oblíbené pražské kapely, který se svými kolegy rozvlní otrokovické Štěrkoviště v sobotu 18. června.

PODPALUBNÍ DENÍK: Expedice Z101 pravidelně v magazínu inZlin

Expedice Z101. Projekt, ve kterém se potkává historický odkaz a současná chuť po poznání toho, jak se mění svět a my s ním: Expedice Z101 usiluje o připomenutí a rozšíření první cesty legendární cestovatelské dvojice Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda napříč Afrikou a Amerikou. Uskuteční se v letech 2021 až 2023. Jejím hlavním protagonistou je Tomáš Vaňourek, který je rovněž spoluautorem předchozího úspěšného projektu Zikmund100. Díky pravidelnému seriálu Jakuba Malovaného s názvem PODPALUBNÍ DENÍK, který vychází v magazínu inZlin, budete u toho!

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.