Dubnové vydání kulturního a lifestylového magazínu inZlin je na pultech a jak už bývá tradičně zvykem, na vás čeká pořádná porce zajímavého čtení. V obsahu časopisu naleznete také tři rozhovory Jakuba Malovaného, mimo jiné například s Márdim z Vypsané fiXy, která letos slaví třicet let.

ROZHOVOR s Márdim, frontmanem kapely Vypsaná fiXa

Jsou tomu už tři desítky let, co Vypsaná fiXa vstoupila na tuzemskou hudební scénu. Za tu dobu objela snad všechny domácí kluby, stejně jako navštívila nespočet letních festivalů, okresních kulturáků i sportovních hal. Tam všude tato parta z Pardubic, pro kterou je letošní rok výjimečný, poctivě rozdávala kusy radosti. A rozdává dál.

„Abych se přiznal, tak jsem moc hezčích věcí než si dobře zahrát pro lidi, kteří jsou na stejné vlně, nepoznal, a ani nic lepšího neumím,“ říká v rozhovoru frontman, kytarista a zpěvák Márdi, který s Vypsanou fiXou v červnu opět dorazí na otrokovický Lážo Plážo Fest. „Pevně doufám, že navážeme tam, kde jsme minule skončili,“dodává.

ROZHOVOR s kapelou Joe Cocker Forever

Kapela Joe Cocker Forever vznikla na podzim roku 2019, jakožto pocta zesnulému anglickému zpěvákovi Joe Cockerovi, který vynikal nejen skvělými covery známých balad, soulových a RnB písní, ale především svým nezaměnitelným, a pro něj tolik typickým, chraplavým hlasem.

A jelikož je letošní rok pro kapelu Joe Cocker Forever plný významných výročí, bylo nasnadě vyzpovídat jejího frontmana a zpěváka Josefa Holáska, který v rozhovoru přibližuje nejenom blízké plány této zlínské party zkušených muzikantů.

ROZHOVOR s kapelou MeinKraft

„Tak tohle jste ještě neviděli!“ Stručná, avšak výstižná charakteristika zlínské kapely MeinKraft. Kombinace memů a extrémních žánrů jako grindcore, hardcore nebo slam spolu s její typickou image inspirovanou hrou Minecraft, ji činí zcela rozpoznatelnou mezi všemi ostatními.

V loňském roce vyšel této svérázné partě videoklip k písni Duck Fuck Quack, díky kterému získala na hudebním serveru Bandzone.cz „Tip týdne“, a na konci listopadu pak kapela vydala debutovou desku. Nejen o ní byla řeč v rozhovoru s kytaristou a zpěvákem MeinKraftu – Tomášem Králem.

PODPALUBNÍ DENÍK: Expedice Z101 pravidelně v magazínu inZlin

Expedice Z101. Projekt, ve kterém se potkává historický odkaz a současná chuť po poznání toho, jak se mění svět a my s ním: Expedice Z101 usiluje o připomenutí a rozšíření první cesty legendární cestovatelské dvojice Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda napříč Afrikou a Amerikou. Uskuteční se v letech 2021 až 2023. Jejím hlavním protagonistou je Tomáš Vaňourek, který je rovněž spoluautorem předchozího úspěšného projektu Zikmund100. Díky pravidelnému seriálu Jakuba Malovaného s názvem PODPALUBNÍ DENÍK, který vychází v magazínu inZlin, budete u toho!

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: www.inzlin.info.