Ani v červnovém čísle oblíbeného magazínu inZlin nebudete ochuzeni o skutečně pořádnou porci festivalového čtení. Jakub Malovaný tentokrát vyzpovídal legendární kapelu Olympic, která se objeví na Holešovské Regatě, řeč si dal s Vypsanou fiXou – ta pro změnu ozdobí otrokovický Lážo Plážo Fest, a z hledáčku mu neunikly ani akce jako Horem Dolem Provodov nebo Zlín žije… 

TITULNÍ ROZHOVOR s Petrem Jandou, frontmanem kapely Olympic

Patrně jenom stěží byste u nás hledali člověka, kterému, ať už jakýmkoliv způsobem, nevstoupil do života legendární Olympic. Během uplynulých šedesáti let zanechala kapela, v jejímž čele stojí zpěvák, kytarista a skladatel Petr Janda, na naší hudební scéně nesmazatelnou stopu, ba co víc – na její bohaté historii můžeme důkladně pozorovat proměny tuzemské rockové muziky.

„Velké plány, které mi hlavou běžely v šedesátých letech, už jsou pryč. Některé jsme si splnili, jiné postupem času vyprchaly. Občas mě sice trápí, jak to všechno uteklo, ale musím uznat, že to bylo krásné,“ ohlíží se za těmi šesti dekádami Olympiku jeho lodivod Petr Janda, který se bude společně se svými kolegy ohlížet také na tradiční Holešovské Regatě, jak jinak než hudebně. Do zahrady holešovského zámku přijede Olympic oslavit své neuvěřitelné jubileum už v sobotu 17. června.

ROZHOVOR s Márdim, frontmanem kapely Vypsaná fiXa

Vyšplhala nejvýš po Žebříku a přiletěl k ní Anděl. Řeč je o Vypsané fiXe, která se letos stala skupinou roku, a to rovnou dvakrát. Nejslavnější kapela ze San Piega zahraje na otrokovickém Lážo Plážo Festu v sobotu 24. června a rozhodně nepřijede s prázdnou – na Štěrkáč s sebou přiveze oceňovanou desku Kusy radosti.

„Myslím si, že je to dobré album. V rámci naší diskografie bych ho poslal hodně dopředu, možná až do první trojky. Celkově si myslím, že jednou z našich předností je to, že jsme nikdy nevydali slabou desku,“ říká v rozhovoru Márdi, kytarista, textař a skladatel nepřehlédnutelné pardubické partičky, která započala své originální hudební tažení v roce 1994.

ROZHOVOR s Petrem Vítkem, zlínským muzikantem a znalcem místní hudební scény

Velký prostor na festivalu Zlín žije, který se uskuteční ve dnech 23. až 25. června, dostala mimo jiné i zlínská hudební scéna. Návštěvníci ji najdou v parku u hospůdky Pod Lípou a dramaturgicky ji pro Živý Zlín zaštítil Petr Vítek, ostřílený kytarista, zpěvák a taky znalec místního hudebního podhoubí.

„Snažil jsem se, aby na tom pomyslném hudebním dortu bylo hned několik vrstev. Naštěstí je z čeho vybírat, takže z loňského programu se nám opakuje pouze jedna jediná kapela. Myslím, že na své si přijde každý,“ říká v rozhovoru frontman seskupení Cestující Hudba a majitel vyhlášeného Hudebního kutlochu.

ROZHOVOR s Václavem Zimmermannem, šéfem festivalu Horem Dolem

Multižánrový festival pro všechny generace, to je Horem Dolem, konající se v Provodově mezi Zlínem a Luhačovicemi na pomezí Valašska a Slovácka.

Přehlídka hudby, divadla, přednášek a workshopů pro všechny místní i přespolní návštěvníky – s cílem oživit a nabídnout danému místu nemainstreamovou a alternativní kulturu – se tentokrát uskuteční ve dnech 4. až 6. července. Jak bude program 12. ročníku festivalu vypadat? Nejen to prozradil v rozhovoru jeho šéf Václav Zimmermann.

PODPALUBNÍ DENÍK: Expedice Z101 pravidelně v magazínu inZlin

Expedice Z101. Projekt, ve kterém se potkává historický odkaz a současná chuť po poznání toho, jak se mění svět a my s ním: Expedice Z101 usiluje o připomenutí a rozšíření první cesty legendární cestovatelské dvojice Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda napříč Afrikou a Amerikou. Uskuteční se v letech 2021 až 2023. Jejím hlavním protagonistou je Tomáš Vaňourek, který je rovněž spoluautorem předchozího úspěšného projektu Zikmund100. Díky pravidelnému seriálu Jakuba Malovaného s názvem PODPALUBNÍ DENÍK, který vychází v magazínu inZlin, budete u toho!

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.