Další číslo magazínu inZlin je na světě. Do červnového vydání přispěl publicista Jakub Malovaný nejen dvěma festivalovými rozhovory – s kapelami Mirai a Harlej – ale neopomenul ani zlínskou kulturní scénu, když vyzpovídal herečku Romanu Julinovou nebo místní kapelu Tokyo. Pěkné počtení!

TITULNÍ ROZHOVOR s kapelou Mirai
(v rámci festivalového speciálu k Holešovské Regatě)

Kapela Mirai momentálně zažívá skutečně velmi šťastné období. Po loňském úspěchu v anketě Český slavík si na konci dubna převzala cenu Anděl a po letním festivalovém maratonu, v rámci kterého se představí také na Holešovské Regatě, zpečetí své tažení dvěma koncerty v O2 aréně.

„Stojíme před velkou výzvou, přece jenom jsme pořád kluci, kteří ještě před pár lety hráli pro poloprázdné kluby a najednou budeme v největší tuzemské aréně a koncert bude natáčet Česká televize. Snad všechno proběhne tak, jak si to nyní plánujeme,“ říká v rozhovoru Mirai Navrátil, frontman frýdeckomístecké kapely, která se v zahradě holešovského zámku představí v sobotu 18. června.

ROZHOVOR s Romanou Julinovou, herečkou Městského divadla Zlín

V letošním roce je tomu už dlouhých pětadvacet let, co herečka Romana Julinová nastoupila do angažmá v Městském divadle Zlín. Kromě nepatrného ohlížení a jemného bilancování se momentálně chystá taky na velkou pracovní změnu, která přijde už za pár dní, a to s koncem aktuální divadelní sezóny.

Po čtvrtstoletí stráveném na druhém největším jevišti v republice povedou její kroky do Moravského divadla Olomouc, kam od září nastupuje i se svým manželem – hercem Zdeňkem Julinou. „Ať už to dopadne jakkoliv, mosty za zlínským divadlem rozhodně nepálím, vždyť to ani po těch letech nejde. Navždy bude mojí srdeční záležitostí a součástí mého života. Za spoustu věcí jsem mu obrovsky vděčná,“ říká rodačka z Písku, která vystudovala pražskou konzervatoř a před příchodem do Zlína sbírala herecké zkušenosti v Chebu.

ROZHOVOR s Martinem Lysoňkem a Markem Šlapanským, spoluzakládajícími členy kapely Tokyo

Zapamatovatelné melodie, zajímavé texty, nevšední hudební podání. Tohle všechno nabízí legendární zlínská kapela Tokyo, která před časem vydala novou desku s názvem Tak proto. Při poslechu dvanácti písní si přijdou na své milovníci řízného rocku, éterického folku, barevného jazzu, ale i příznivci melodického popu.

„Už dávno jsme věděli, že se nechceme žánrově nijak omezovat a tak se do naší muziky snažíme vpašovat od všeho trochu, všechno co nás baví a inspiruje. Jestli se to daří nebo nikoliv, to už je na každém posluchači,“ vysvětlují v rozhovoru dva zakládající členové kapely Tokyo – zpěvák, kytarista a skladatel Martin Lysoněk, vystupující pod jménem Pigale, a bubeník Marek Šlapanský.

Deska Tak proto vyšla 2. února 2022 a slavnostně byla pokřtěna během dubnového koncertu v zaplněné zlínské Zelenáčově Šopě.

ROZHOVOR s kapelou Harlej

Na blížícím se festivalu Lážo Plážo v Otrokovicích nebude chybět ani legendární Harlej, který to na tuzemské rockové scéně táhne víc jak pětadvacet let. Partě, jež má na svědomí hity jako Přirození nebo Svařák, bude patřit pódium v pátek (17. 6.) večer.

„Pro mě je na festivalech nejhorší jedna věc, a sice že hrajeme kratší playlist a musím tak vždycky vymyslet, které písničky vyhodíme,“ usmívá se během rozhovoru Tonda Rauer, kytarista a spoluzakládající člen kapely Harlej, která vznikla v roce 1995 a debutovala deskou Aj mena ou bejby hel.

PODPALUBNÍ DENÍK: Expedice Z101 pravidelně v magazínu inZlin

Expedice Z101. Projekt, ve kterém se potkává historický odkaz a současná chuť po poznání toho, jak se mění svět a my s ním: Expedice Z101 usiluje o připomenutí a rozšíření první cesty legendární cestovatelské dvojice Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda napříč Afrikou a Amerikou. Uskuteční se v letech 2021 až 2023. Jejím hlavním protagonistou je Tomáš Vaňourek, který je rovněž spoluautorem předchozího úspěšného projektu Zikmund100. Díky pravidelnému seriálu Jakuba Malovaného s názvem PODPALUBNÍ DENÍK, který vychází v magazínu inZlin, budete u toho!

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.