Frontman kapely Rybičky 48 Kuba Ryba a divadelní režisér Petr Štindl – dva muži, které Jakub Malovaný vyzpovídal do březnového čísla kulturního a lifestylového magazínu inZlin. Jaký mají Rybičky vztah ke Zlínsku? A co stojí za jejich současným úspěchem? Proč hledá Petr Štindl stále nové a nové divadelní texty? Baví ho ještě kočovný život, kdy stále pendluje mezi městy? Čtěte!

TITULNÍ ROZHOVOR s kapelou Rybičky 48

Kutnohorská kapela Rybičky 48 se Zlínsku nějakou dobu vyhýbala, což už ovšem neplatí. Pánové sice nedávný koncert v klubu Masters of Rock Café v rámci svého turné „Pořád nás to baví“ přesunuli na zatím neurčený termín z důvodu náhlých zdravotních komplikací frontmana Kuby Ryby, ale fanoušci se svých oblíbenců i tak brzy dočkají. Rybičky 48 se totiž za několik málo týdnů představí v Otrokovicích na premiérovém ročníku Lážo Plážo Festu.

„Na letošní festivalovou sezónu máme připravené hned dva koncertní modely, a to z čistě praktických důvodů. Na velká pódia si přivezeme svou vlastní show a na pódiích, kam se bohužel se vším nevlezeme, předvedeme alespoň pořádně nabitý set,“ usmívá se lídr kapely Kuba Ryba v obsáhlém rozhovoru, během něhož se například dozvíte, jaká byla cesta této mladé party ze zkušebny až na pomyslný vrchol české hudební scény. Jak totiž zdůrazňuje sám její pěvec, textař, skladatel a baskytarista, Rybičky rozhodně nevyrostly přes noc. Za vším hledejte dřinu a obrovský kus práce…

ROZHOVOR s divadelním režisérem Petrem Štindlem

Přední český režisér Petr Štindl se vrací do Zlína často a rád. V místním divadle zanechal už tak dost hlubokou stopu, a to díky celé řadě vydařených inscenací, které si oblíbili nejen diváci ale i samotní herci. V posledních letech uvedl na zlínském jevišti například pichlavou tragikomedii Srpen v zemi indiánů či komorní diktát krásy s názvem Proč být hezká.

A onu nesmazatelnou zlínskou stopu úspěšně prohlubuje i nadále, vždyť momentálně má krátce po premiéře science komedie Moskyti. V tomto případě se jedná o v pořadí již dvanáctou Štindlovu režii v Městském divadle Zlín. Skrz jeden z nejvýraznějších divadelních textů poslední doby se společně s herci zamýšlí nad tím, zda je láska opravdu tou největší sílou ve vesmíru.

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.