Vydatná porce čtení na vás čeká v novém – březnovém – vydání kulturního a lifestylového magazínu inZlin. Těšit se můžete kupříkladu na tři rozhovory Jakuba Malovaného, který tentokrát vyzpovídal zpěváka Adama Ďuricu, bubeníka Argemy Josefa Pavku anebo legendární kapelu Blues Station.

TITULNÍ ROZHOVOR se zpěvákem Adamem Ďuricou

Zpěvák, skladatel a kytarista Adam Ďurica patří momentálně k nejúspěšnějším slovenským interpretům, což ostatně potvrzuje i jeho loňské podzimní turné, které bylo velmi rychle beznadějně vyprodané.

Držitel několika prestižních hudebních cen a autor oblíbených písní, které se na YouTube těší milionové sledovanosti, dorazí v červnu do Otrokovic, kde se poprvé představí na festivalu Lážo Plážo. Jak se na tamní Štěrkáč těší? Nejen o tom byla v rozhovoru řeč.

ROZHOVOR s Josefem Pavkou, bubeníkem kapely Argema

Představovat znalému rockovému publiku kapelu Argema je takřka zbytečné. Kdo by neznal alespoň jeden z celé řady nesmrtelných hitů této uherskohradišťské party, která vznikla už na začátku osmdesátých let a o dekádu později doslova raketově vystřelila do všech tuzemských hitparád. Na své hudební cestě toho zažila nebývale mnoho, nicméně ani na prahu další koncertní sezóny neztrácí nic na své síle.

„Nesmí tě odradit jakékoliv dílčí neúspěchy, které se většinou objeví, když je zrovna nečekáš a musíš mít štěstí na dobré a spolehlivé spoluhráče, kteří nebudou mít na prvním místě sebe, ale budou kopat za jeden tým, to znamená za kapelu,“ zamýšlí se v obsáhlém rozhovoru Josef Pavka, zakladatel a bubeník Argemy, která jen před několika málo týdny uvedla na trh novou desku balad a už brzy s ní vyrazí za svými fanoušky po celé republice.

ROZHOVOR s legendární kapelou Blues Station

Kapela Blues Station je stálice na zlínské hudební scéně. Původně čistě bluesové seskupení, které v průběhu let postupně přitvrdilo a rozšířilo své řady třeba o početnou dechovou sekci, vzniklo pár let před sametovou revolucí a od té doby s nebývalou chutí objíždí pódia velká, menší, tuzemská i zahraniční.

„Po všech těch letech je stěžejní, že jsme vydrželi a pořád hrajeme,“ usmívá se během rozhovoru zakládající člen kapely, kytarista a zpěvák Miroslav Fiala, kterého okamžitě s humorem sobě vlastním doplňuje jeho parťák, precizní baskytarista Josef Vojtášek: „Zároveň je ale potřeba stát nohama pevně na zemi. Jsme staří chlapi a bohužel se musíme smířit s tím, že mladé holky už na nás v hojném počtu chodit nebudou.“

PODPALUBNÍ DENÍK: Expedice Z101 pravidelně v magazínu inZlin

Expedice Z101. Projekt, ve kterém se potkává historický odkaz a současná chuť po poznání toho, jak se mění svět a my s ním: Expedice Z101 usiluje o připomenutí a rozšíření první cesty legendární cestovatelské dvojice Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda napříč Afrikou a Amerikou. Uskuteční se v letech 2021 až 2023. Jejím hlavním protagonistou je Tomáš Vaňourek, který je rovněž spoluautorem předchozího úspěšného projektu Zikmund100. Díky pravidelnému seriálu Jakuba Malovaného s názvem PODPALUBNÍ DENÍK, který vychází v magazínu inZlin, budete u toho!

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: www.inzlin.info.