Kulturní a lifestylový magazín inZlin vychází i v této nelehké době. Pestrý obsah březnového čísla vám nabízí hned několik zajímavých článků, rozhovorů a samozřejmě také všemožných tipů, kam se vyrazit odreagovat. Jakub Malovaný tentokrát vyzpovídal Michala Žáčka, majitele produkční Agentury Velryba, a písničkáře Pokáče, který v červnu dorazí na otrokovický Lážo Plážo Fest.

ROZHOVOR s Michalem Žáčkem, majitelem produkční Agentury Velryba

Téměř dva roky neklidně sledoval, jak kultura dostává kvůli pandemii covidu doslova ránu za ranou. Dříve pro něj neexistoval měsíc, kdy by nepořádal nějaký koncert, nebo neplánoval firemní akci, najednou však zůstal Michal Žáček, majitel zlínské produkční Agentury Velryba, doma. V nejistotě, zda a kdy se ke své profesi ještě vrátí.

„Čas od času mě zmáhaly skutečně depresivní stavy a mnohokrát mi ke spánku pomohl až nějaký ten  prášek na spaní,“ vzpomíná na uplynulé těžké měsíce muž, který má na svědomí stovky velkých i klubových koncertů a podepsaný je mimo jiné taky pod oblíbeným rodinným festivalem Holešovská Regata. Ten byl, stejně jako mnohé další akce, opakovaně odložen, nicméně letos konečně oslaví své kulaté narozeniny.

ROZHOVOR s písničkářem Pokáčem

Písničkář Pokáč, vynikající svou textařskou zručností, zažívá vskutku krásné období. V loňském roce se oženil, dočkal se prvního potomka a radosti zažíval i po stránce pracovní, když stihl vydat nejenom novou řadovou desku, ale taky například zabodovat v anketě Český slavík, ve které bral bronz.

„Neměl jsem absolutně žádné indicie, že bych se měl takhle vysoko umístit, navíc jsem ten večer měl koncert v Jindřichově Hradci, kde mi umístění přišla oznámit místní pořadatelka před přídavkem,“ vzpomíná na významný listopadový večer muzikant, který si letos brousí zuby na pražskou 02 Arénu. Nicméně ještě než na tento velký koncert dojde, představí se fanouškům na otrokovickém festivalu Lážo Plážo (17. – 18. 6. 2022).

PODPALUBNÍ DENÍK: Expedice Z101 pravidelně v magazínu inZlin

Expedice Z101. Projekt, ve kterém se potkává historický odkaz a současná chuť po poznání toho, jak se mění svět a my s ním: Expedice Z101 usiluje o připomenutí a rozšíření první cesty legendární cestovatelské dvojice Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda napříč Afrikou a Amerikou. Uskuteční se v letech 2021 až 2023. Jejím hlavním protagonistou je Tomáš Vaňourek, který je rovněž spoluautorem předchozího úspěšného projektu Zikmund100. Díky pravidelnému seriálu Jakuba Malovaného s názvem PODPALUBNÍ DENÍK, který vychází v magazínu inZlin, budete u toho!

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.