Do březnového čísla oblíbeného kulturního a lifestylového magazínu inZlin přispěl publicista Jakub Malovaný dvěma hudebními rozhovory, když vyzpovídal jedinečnou kapelu Wohnout a taky dva zlínské textaře, kteří tvoří převážně pro kapelu Fleret, a sice Libora Myslivečka a Jana Mrlíka, autory řady hitů, které překročily hranice regionu. Hezké čtení!

ROZHOVOR s Matějem Homolou, kytaristou a zpěvákem kapely Wohnout

I na začátku letošního léta se sjede do Otrokovic celá řada skvělých interpretů, a to v rámci druhého ročníku festivalu Lážo Plážo. Jednou z ozdob na hlavním pódiu bude zcela bez debat kapela Wohnout, která se momentálně probouzí ze zimního spánku, aby mohla opět vyrazit na další nekončící šňůru koncertů.

A ačkoliv už není mnoho míst, kde ještě oblíbení Wohnouti během svého letitého tažení nehráli, v otrokovickém areálu Štěrkáč si odbydou 27. června svou premiéru. „Je pravda, že jsme tam ještě nehráli, ale byli jsme se tam koupat, takže to pro nás není úplně neznámá lokalita. A Lážo Plážo je skvělý název fesťáku,“ usmívá se během rozhovoru kytarista a zpěvák Matěj Homola, který mimo jiné i nepatrně poodkryl, co dalšího kapela Wohnout v dohledné době připravuje.

ROZHOVOR s dvorními textaři kapely Fleret – Liborem Myslivečkem a Janem Mrlíkem

Město Zlín se může pochlubit nejednou vynikající kapelou, řadou perfektních muzikantů nebo zpěváků, ale také minimálně dvěma skvělými textaři. Pánové Jan Mrlík a Libor Mysliveček se zasadili o nespočet hitů, které rozhodně překročily hranici regionu a zpívají si je lidé po celé republice. Můžeme říct, že spousta jejich textů už dávno zlidověla.

Dva nenápadní a skromní textaři se znají víc jak třicet let a stejně dlouhou dobu i intenzivně spolupracují s vizovickou kapelou Fleret. Právě ta je seznámila a právě pro ni napsali stěžejní hity jako Zafúkané, Pozdě na hlasitou hudbu nebo Čistá jak Vizovice. Textařské duo Mrlík – Mysliveček je originální z několika důvodů, hlavně pak ale díky svému rukopisu, ve kterém pokorně ctí valašské nářečí.

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.