Poslední letošní číslo oblíbeného kulturního a lifestylového magazínu inZlin je na světě a zdobí ho krásná titulka z dílny fotografa Marka Malůška, na které stojí pánové Luděk Randár a Radoslav Šopík. Letité opory zlínského hereckého souboru Jakub Malovaný vyzpovídal při příležitosti velkého jubilea obou pánů, když krátce po sobě oslavili šedesátku. Druhým počinem mladého publicisty v obsahu aktuálního vydání je pak rozhovor s legendární kapelou Premier.

TITULNÍ ROZHOVOR s dlouholetými oporami zlínského divadla – Luďkem Randárem a Radoslavem Šopíkem

Dá se říct, že jsou jakousi raritou ve zlínském hereckém souboru. Znají se už od dob studií, do místního divadla nastoupili krátce po sobě a pojí je skutečně pevné přátelství. V letošním roce navíc oba dva oslavili šedesátiny. Pánové Luděk Randár a Radoslav Šopík se vůbec poprvé sešli u jednoho stolu a poskytli naprosto unikátní rozhovor.

A nesl se v opravdu příjemné atmosféře. Luděk a Radoslav jsou totiž vyhlášeni svým jedinečným smyslem pro humor. I to je jeden z důvodů, proč se těší oblíbenosti nejen u široké divácké veřejnosti, ale také v úzkém kruhu spolupracovníků a kolegů. Zcela logicky došlo na špičkování i během obsáhlého povídání, kdy například vzpomínali na své začátky, stěžejní role, nebo svou milovanou spolužačku, mimochodem další oporu zlínského divadla, Helenu Čermákovou.

ROZHOVOR s kapelou Premier

Nejsi, Do sudu, Hospodská, Filip s Romanem a hlavně Hrobař. To jsou hity, díky kterým se kapela Premier dostala ve druhé polovině devadesátých let na vrchol české hudební scény. Jak už to tak ale někdy bývá, po raketovém vzestupu přišel i neméně rychlý pád. Avšak zlínská formace se nevzdala a po všemožných peripetiích, vyústěných v několikaletou pauzu, nyní vydává jubilejní desáté studiové album.

„Tentokrát jsme se rozhodli, že desku nahrajeme do pásu. Vsadili jsme na místní studio i cenné zkušenosti kluků, co v něm pracují. Změna prostředí a noví lidé nám prospěli,“ shodují se v rozhovoru dva neoddělitelní muzikanti kapely – zpěvák Jarda Bobowski a kytarista Jarda Mikoška.

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.