Léto je v plném proudu a ať už děláte cokoliv, dobrým společníkem vám může být třeba i nové číslo oblíbeného kulturního a lifestylového magazínu inZlin. Publicista Jakub Malovaný do něj připravil dva velké rozhovory, které na sebe svým způsobem navazují a jsou z kategorie rozhovorů „rodinných“…

ROZHOVOR se Zuzanou Baťovou, majitelkou vyhlášené zlínské Hospůdky U Kovárny

Ke Zlínu patří zcela neodmyslitelně už dlouhých pětadvacet let oblíbená Hospůdka U Kovárny. Krásný domeček, ležící na lešetínské ulici, je vyhledávaný nejen díky dobrému pivu a chutnému jídlu, ale také díky jedinečné atmosféře, která za jeho zdmi panuje.

Na to, aby všechno fungovalo a lidé se na Kovárnu rádi vraceli, dohlíží její majitelé Zuzana a Zbyněk Baťovi. Od úplných začátků, které pro manžele rozhodně nebyly nijak jednoduché, přistupují ke svému „dítěti“ s obrovskou láskou a zcela otevřeným srdcem. Proto je Kovárna naprosto jedinečnou hospodou, kterou abyste ve Zlíně pohledali.

I tento výroční rozhovor se nesl v tuze příjemné atmosféře. Na kovárenské zahrádce jsme se Zuzanou Baťovou zavzpomínali například na neopakovatelná devadesátá léta a taky si připomněli vznik vyhlášeného Lešetínského fašanku, který s Kovárnou velmi úzce souvisí.

ROZHOVOR s Horstem Valáškem, legendou zlínského a vsetínského hokeje

Horst Valášek patří mezi legendy zlínského a vsetínského hokeje. Do města obuvi přišel v roce 1966 a odchytal za místní klub několik sezón. Následně se začal věnovat trenérské profesi. V tehdejším Gottwaldově vychoval celou řadu budoucích úspěšných hokejistů a své štěstí zkusil i v německé lize. V roce 1993 se vrátil zpět na Valašsko, ovšem do nedalekého Vsetína, kde se začala psát jeho nejúspěšnější hokejová kapitola.

Rodák z Kravař na Opavsku přivedl tým z legendárního Lapače do nejvyšší ligy a také ke dvěma mistrovským titulům. Odstartoval tak zlatou vsetínskou dynastii. Klidně mohl úspěšnému týmu vládnout dál, ale po třech letech za kopcem Syrákov, se Valášek rozhodl pro návrat do Zlína. „Jenže jsem podcenil fakt, že místní lidé měli v hlavě stále můj vsetínský úspěch a úplně vytěsnili to, že jsem předtím pro zlínský hokej třicet let pracoval. Řekl bych, že se mi pomstili, hlavně za to první – valašské – finále, které dopadlo, jak dopadlo,“ říká v exkluzivním rozhovoru s naprostou upřímností sympatický muž, kterého nyní můžete nejčastěji zahlédnout ve vyhlášené zlínské Hospůdce U Kovárny.

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.