Bubeník Petr Ptáček patří mezi tuzemskou špičku. Hraje v několika skupinách, věnuje se řadě hudebních stylů a cizí mu nejsou ani bigbandová tělesa. A je to Zlíňák. Seznámit se s ním můžete díky obsáhlému rozhovoru, který připravil publicista Jakub Malovaný do dubnového čísla magazínu inZlin.

ROZHOVOR s bubeníkem Petrem Ptáčkem

Petr Ptáček patří mezi současnou bubenickou špičku. Působí v několika žánrově odlišných kapelách a cizí mu nejsou ani bigbandové orchestry. Zkušenosti, které nasbíral ve zlínském Avion Big Bandu, teď s radostí uplatňuje v úspěšném B-Side Bandu v čele s Vojtou Dykem.

„Ne nadarmo se říká, že bigband je královská disciplína bubeníků,“ usmívá se mladý muzikant, se kterým byla opravdu radost dělat rozhovor. V uvolněné atmosféře samozřejmě došla řeč i na jeho obrovské pracovní vytížení. Jak přiznává, bere téměř každou nabídku a ještě nikdy žádnou kapelu neodmítl: „Baví mě sedět za bubny a hrát, to je celé.“

PIA FRAUS

V dubnovém čísle magazínu inZlin naleznete opět stránku od profesionální smečky satyrů s názvem Pia Fraus, jejímž členem je i Jakub Malovaný. Cílem Pia Fraus je ukázat Městské divadlo Zlín s humorem a nadsázkou. Pia Fraus chce ukázat, že divadlo je plné bláznů a pod hereckou maskou je vždy obličej. Snad se budete dobře bavit. Aktivitu Pia Fraus, kromě pravidelného prostoru v inZlinu, můžete sledovat také na Facebooku, a to zde.

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.