Podle mnohých teatrologů se jedná o divadelní hit sezóny. Ovčáček čtveráček uvedený v listopadu Městským divadlem Zlín nyní čeká derniéra, která proběhne 7. února v pražském Divadle Za plotem při psychiatrické léčebně v Bohnicích. Vstupenky zmizely, diváci ale mohou představení sledovat díky živému satelitnímu přenosu v 38 kinech po celé republice.

Text inscenace Ovčáček čtveráček vznikl spontánně za dva dny loni na konci října, premiéra proběhla ve Zlíně na začátku listopadu. Divadelníci kabaretem reagovali na události související s udělováním státních vyznamenání, ve hře se kromě prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka objevuje i dalajlama, Jiří Brady, několik politiků či zpěvák Daniel Hůlka. Za autorstvím kabaretu stojí skupina undergroundových vtipálků z řad divadelníků, která si říká Pia Fraus. Hlavní roli hradního mluvčího ztvárnil Marek Příkazký.

Divadlo pozvalo na premiéru i pražská derniérová představení prezidentského mluvčího Jiřího Ovčáčka, na premiéru však nepřijel a “angažovaným divadelníkům” popřál hodně zdaru. “Účast na derniéře nepotvrdil,” řekla ČTK mluvčí zlínského divadla Veronika Jurčová.

Derniéra i představení plánovaná na dva dny dříve, jež se uskuteční 7. února v Divadle Za plotem při psychiatrické léčebně v Bohnicích, byly vyprodány za několik minut.

“Zlínské divadlo muselo z časových a organizačních důvodů odmítnout nabídky na hostování s Ovčáčkem čtveráčkem v desítkách českých měst. Přímý satelitní přenos do kin tak zůstává ideálním způsobem, jak toto žádané představení zpřístupnit co nejširšímu publiku v celé České republice,” uvedla Jana Stránská z distribučního labelu Prenosydokin.cz, který je producentem večera. Přenos derniéry začne v 17:15, seznam kin naleznete zde.

 

ARCHIV: Článek v původním vydání

 

Zdroj: INFO.CZ