Ve středu 29. března byla pokřtěna nová kniha zlínského publicisty Jakuba Malovaného, která nese název Sedmnáct. Kmotry se stali Zdeněk Hrachový a Stáňa Bartošík, členové valašské kapely Fleret, a bard hereckého souboru Městského divadla Zlín Rostislav Marek.

Plný divadelní a hudební klub Dílna byl svědkem příjemného slavnostního večera, kdy za účasti autora a téměř kompletního tvůrčího týmu, polili vzácní hosté a zároveň výrazné zlínské kulturní osobnosti novinku mladého autora. Jak jinak, než slivovicí.

Následně se na pódiu v krátkých setech a čistě akusticky vybaveny vystřídaly postupně kapely Fleret a Franc Alpa a zazpívat přišel také vynikající muzikant a herec Tomáš David.

… O KNIZE

„Poprvé se ve své tvorbě věnuji kraji, z něhož pocházím. Čtenářům ho ukazuji jako kraj živý, plný zajímavých lidí, na které můžeme být hrdí,“ sdělil Jakub Malovaný ke své v pořadí třetí knize.

Herci Rostislav Marek či Radovan Král, muzikanti Zdeněk Hrachový a Pepa Tichánek, majitel produkční agentury Michal Žáček nebo třeba divadelní kritik Marcel Sladkowski. To jsou osobnosti, se kterými se lze prostřednictvím Sedmnáctky seznámit. V rozhovorech mluví o svých životních touhách, věčném hledání inspirace a cestě k pomíjivému úspěchu. Přidanou hodnotou celé knihy jsou pak originální kresby od Marka Příkazkého.

Knihu si můžete zakoupit na pokladně Městského divadla Zlín a také v klubu Dílna za zvýhodněnou cenu 200,- Kč. Dále ji seženete ve vybraných knihkupectvích ve Zlínském kraji, například ve zlínském Kanzelsbergeru (Nám. Míru) či Kosmasu (Svit), vizovickém Knihkupectví Lípa či luhačovickém Knihkupectví Lekešová. Třetí možností je pak objednávka na emailu jakub.malovany@seznam.cz.

Celou obsáhlou fotogalerii ze křtu od Jana Pospíšila naleznete na oficiálním Facebooku Jakuba Malovaného.