PODPALUBNÍ DENÍK: 14

Expedice Z101, jedoucí Afrikou po stopách pánů Hanzelky a Zikmunda, má nový oficiální merch. Tým okolo Tomáše Vaňourka spojil síly se společností Trikator a na www.trika.cz už najdete první kousky. Ovšem tím možnost, jak mít expedici doma, zdaleka nekončí. Navíc můžete podpořit dobrou věc.

TRIČKO JE ZÁKLAD

Zakoupením trička přímo podporujete cestu Expedice Z101. Covid připravil tým prakticky o všechno a nikdo nevěřil, že bez 90% rozpočtu – a navíc v téhle době – se dát udělat taková šílenost, jakou Expedice Z101 je. Ale ukazuje se, že to jde, ačkoliv je to velký boj. „Vše, co se získá z prodeje merche, půjde do plánovaných cest a nákladných přeprav a poplatků. Odměnou vám bude dobrý pocit, že jste součástí Expedice Z101,“ říká cestovatel Tomáš Vaňourek.

JEDINEČNÉ BEDÝNKY PRO DOBROU VĚC

Tam, kde se na svou cestu připravoval expediční speciál George, vznikaly ve vedlejší dílně pod značkou Od vesničana první dřevěné bedýnky. Některé z nich se stávají součástí zajímavých příběhů lidí, kteří se stejně jako Expedice Z101 rozhodli uskutečnit svůj vlastní projekt, svůj vlastní sen.

Spolu s Luckou a Tomášem „od vesničana“ bude na cestu Afrikou připravena speciální limitovaná edice 101 cestovatelských bedýnek. Tu úplně první dostal pan Zikmund a jedna z prvních se s Tomášem a spol. vydala po stopách Hanzelky a Zikmunda. Její příběh bude výjimečný nejen tím, že s expedicí podnikne tuto odvážnou cestu, ale také proto, že výtěžek z prodeje celé limitované edice poputuje na transparentní účet organizace Korunka pomáhá a alespoň částečně podpoří mnohdy nesnadné lidské osudy.

Více už k celému příběhu pro dobrou věc pověděla Lucka Miksová, která za výrobou bedýnek stojí:

„Čau sousedi, máte chvilku čas?“ Tak takhle nějak to všechno začalo, když jsme se s Tomášem jednoho dne potkali na ulici. Bylo to v době, kdy připravoval George na cestu do Afriky, a my vyráběli první z našich dřevěných bedýnek.

Jednu z nich si Tomáš chtěl vzít s sebou, a tak jsme zkusili vyrobit bedýnku, která by byla hodna jeho dobrodružné výpravy. Nakonec nezůstalo jen u jedné. Společná myšlenka, jak by oba naše projekty mohly podpořit dobrou věc, na sebe nenechala dlouho čekat…

Od té doby se vezeme doslova jako „na střeše rozjetého vlaku“. Právě v těchto dnech společně spouštíme projekt s názvem „Cestovatelské bedýnky pro Korunku“. Než Tomáš s Lindou zdolají Afriku, vyrobíme jich symbolických 101. Výtěžek z jejich prodeje poputuje přímo na transparentní účet organizace Korunka pomáhá, která podporuje nemocné či handicapované děti ve Zlínském a Olomouckém kraji. Její pomoc míří tam, kde je třeba, v neposlední řadě i rodinám na jižní Moravě, které se potýkají s následky tornáda.

Stejně jako Tomáš s Lindou tak i my stojíme před velkou výzvou. Zároveň jsme ale nadšení, že můžeme být součástí takového projektu a na ten osudný den, kdy jsme se potkali na ulici asi jen tak nezapomeneme. Expedici Z101 přejeme šťastnou cestu a těšíme se, až se jednou zase potkáme u sklenice piva.“

 

CHCETE TRIČKO? KLIKNĚTE SEM!
CHCETE BEDÝNKU? KLIKNĚTE SEM!

 

Nezapomeňte se také podívat na speciální video z Podpalubního deníku, které se týká nového merche. Stačí kliknout TADY.