V neděli 26. března vyšla publikace s názvem „Eště to funguje“, kterou napsal publicista Jakub Malovaný při příležitosti čtyřicátého výročí valašské kapely Fleret. Dílo tak navazuje na předchozí oblíbené tituly, mapující bohatou historii vizovické legendy, a sice „Umělci na šňůře“ a „Umělci stále na šňůře“. 

„Pevně doufám, že pro všechny čtenáře bude tato publikace jakousi milou památkou na právě probíhající krásný narozeninový rok Fleretu. Připomínáme si v ní všechny zásadní okamžiky onoho „fleretího“ tažení, v rámci kterého se stala postupem času z původně folkového tria zcela suverénní kapela, překračující nejenom hranice regionu, ale také žánru,“ říká autor publikace Jakub Malovaný s tím, že na téměř padesáti stranách je pak podrobně zmapováno posledních pět let Fleretu. „Pro kapelu to byly roky veselé, tvůrčí, avšak ke konci i značně nelehké, protože – stejně jako v životě nás všech – vydatně zaúřadoval nečekaný host v podobě covidu,“ doplňuje publicista, který s Fleretem začal spolupracovat v roce 2011.

Přednostně dostali publikaci „Eště to funguje“ jako dárek ke vstupence všichni návštěvníci velkého narozeninového koncertu dvorní kapely Valašského království, který se odehrál na konci března v pražské Lucerně. Hned poté byla kniha zařazena do prodeje a momentálně je k dostání na všech koncertech Fleretu, a to až do vyprodání zásob.

PODÍVEJTE SE: Publikace byla pokřtěna na tradiční jarní slavnosti na Mlýně Davídkov