Showman a zpěvák, frontman skupiny Šum Svistu, Daniel Nekonečný si stále užívá život naplno. Na plný plyn. Teď a tady. Pokud si myslíte, že se po tomto výstředním umělci slehla zem, tak jste na velkém omylu. Král rozkoše totiž úspěšně koncertuje doslova po celém světě, a jak sám říká, každý den je pro něj jedinečným svátkem.

Nápad udělat exkluzivní rozhovor s Danem Nekonečným se zrodil zničehonic, a to ve chvíli, kdy společně s kapelou Šum Svistu přivezl před několika týdny svou vypracovanou karnevalovou show do Zlína. „Ve Zlíně to bylo magické. Tančil a zpíval celý Zlín, zmizel smutek, každý splín,“ vzpomíná s nadšením muž, jehož rozpoznávacím znamením je již dlouhé roky oblíbená žlutá barva. Díky tomuto povídání máte možnost onoho krále rozkoše více poznat. Procestoval skutečně velký kus světa, stále se usmívá, je svůj a hlavně pořád myslí naprosto pozitivně. Život je totiž jedno neopakovatelné dobrodružství.

Když jsme si spolu domlouvali rozhovor a hledali vhodný termín, tak jste mi říkal, že zrovna natáčíte. Smím se zeptat, co jste natáčel?

Natáčeli jsme obrazové masáže, barevné arteterapie, plné zázračné euforie. Jde o prostřihy záběrů nejkrásnějších míst naší planety Země, které používáme jako projekci na našich multimediálních show. Je to karneval zázračných rozkoší a vzrušujících slastí. Tyto prostřihy dáváme i do klipů na YouTube a věřte, že ve výsledku působí jako antidepresivum pro diváky. Je to nekonečný nabíječ energie, euforie a harmonie. I já sám na sobě si ověřuji jeho skvělé účinky… (úsměv)

Jak to myslíte?

Ty záběry jsou zhotoveny za pomoci šamanů, čarodějů a tajných principů magie a nejsilnější harmonie. Po jejich zhlédnutí jsem spolehlivě nabit tak, že mohu lámat skály a rozdávat radost, energii, euforii, štěstí a osvěžovat život komukoliv tak, aby se cítil jako v Las Vegas či na Tahiti, a to all inclusive.

To zní až neuvěřitelně.

Naše multimediální show tak dostala další vzrušující náplň… Navíc ty skutečně nejkrásnější ženy z celého světa, řekněme například Brazilky, Havajanky, Afričanky, Indky, Kubánky, Tahiťanky nebo Mexičanky, tančí s diváky a svalnatí polonazí samci, Tarzani v banánových sukýnkách, tančí zase s divačkami. Všichni společně tančíme afrodiziakální omlazující a zkrášlující tance, které nejen regenerují, ale dokonce i štěpí tuky, a to lépe než liposukce. Ženám navíc zvětšují „venušiny pahorky“, ňadra, a chlapům bicepsy a „mikeše“. Pro ty, kteří si nepřejí být zkrášleni a omlazeni, máme k dispozici zase tance postaršující a zdrsňující. To se ale týká hlavně teenagerů… (smích)

Rozumím.

Teď ale vážně. Součástí naší velkolepé show jsou magická kouzla a triky, nad kterými by žasnul i David Copperfield a toužil by se celého toho dění zúčastnit alespoň jako „křoví“, anebo to všechno zažít, jak se říká, na čumendu. Strhující ohňová a laserová show rozzáří život divákům tak, že všichni propadnou pocitu štěstí, jako kdyby požili antidepresiva a k tomu zdědili miliardy po strýčkovi z Kalifornie. Pomocí multimediální projekce se lidé mazlí s delfíny a velrybami na ostrově Maui, jezdí na bizonech v Arizoně, tančí sambu v Rio de Janeiru, plouží swing v Las Vegas, učí se tance Hula Hula na Havaji, plaví slony na Srí Lance, potápí se na Maledivách a na Bariérovém útesu v Austrálii bez kyslíkových přístrojů. Mezi diváky plavou exotické barevné ryby naplněné heliem, ovládané na vysílačku, a nad hlavami jim létají tropičtí ptáci. A pozor, pokud se náš karneval lásky koná pod širým nebem, tak se z výšin snášejí nebeští tanečníci a tanečnice ve svítících kostýmech a díky barevným dýmům vytváří vesmírné obrazy nesmírné krásy. Společně s ohňostrojem a lasery máte Silvestr kdykoliv a kdekoliv. S kapelou Šum Svistu vesele koncertuji po celém světě, a to nejen ve velkých halách a na stadionech, ale třeba i na rodinných oslavách a soukromých večírcích. Prostě všude tam, kde je potřeba vnést skvělou náladu a pohodu.

DN2

Prozraďte, kde berete to obrovské množství pozitivní energie?

Z nekonečných pramenů léčivé energie, z nichž jsem zrozen, jak říkají moji kamarádi šamani a čarodějové. (úsměv) A samozřejmě také z přírodních záběrů naší projekce, ze zmíněných obrazových masáží a klipů na YouTube, které jsou zaručenou pokladnicí a rychlým osvěžením energie. Když je hodně práce, vystoupení, autogramiád a málo spím, tak je to skutečně zaručená první pomoc! (smích)

Máte nějaký osvědčený recept, jak si udržet skvělou náladu v jakémkoliv ročním období?

To je jednoduché. Nenechat si tu skvělou náladu nikým zkazit. Ale ani sám sebou. Protože nikdo a nic na světě nestojí za to, abychom se trápili, nebo byli smutní, protože pokud nejde o život, tak jde o co?

Lidově řečeno o hovno…

Správně. Tak si to napište jako tahák a dejte do kapsy. Kdykoliv se přistihnete, že se trápíte kvůli nějakým prkotinám, tak si ten tahák prostě a jednoduše vytáhněte a přečtěte. Užívejme si života, dokud jsme živí. Na plné koule, na plný plyn!

Často jezdíte do všemožných exotických zemí. Dokážete říct, kde je vám nejlíp a proč?

Nejlíp je mi tam, kde právě jsem… (úsměv) Nechci promarnit ani jednu vteřinu života čekáním na to, až budu na lepším místě. Všude, kde jsem, ať je to kdekoliv, si vytvořím malý ráj all inclusive, jeden z ostrovů Malediv, a to klidně na tom sebevíc nehostinném místě. Potom k sobě jako magnet přitahuji lidi, kteří se touží mít taktéž fajn. Všude se cítím jako doma. Tak, jako jsou bezdomovci, tak já jsem všudedomovec. A je jedno, jestli jsem na Machu Picchu, v Las Vegas, v Karibiku či na Papui. Ano, všude se cítím skvěle.

A je nějaké místo, kam se s chutí a rád vracíte?

Rád se vracím na svá oblíbená místa na Tahiti, do Mexika, na Havaj, do Indie, Afriky nebo Austrálie. Ale nejraději jsem v tom nejexotičtějším letovisku, v nejpůvabnější zemi, kde chvíli padá sníh, pak vzkvétá příroda a české a moravské bohyně odhazují šaty… A chlapi jim pomáhají… (smích) Ať už v šumavských hvozdech či na moravských loukách. Prostě cítím, že v Česku je nejvíc duší, bytostí, lidí, toužících po tom být šťastní, prahnoucí po lásce, zkrátka, mít se lidsky fajn, ať už si pod tím představíte cokoliv. A proto, když je tady zamračeno a lidi něco trápí, tak jim chci dodávat radost all inclusive, balzám a elixír svěžesti, show, jakožto kulturní orgasmus, hudební kámasútru pro všechny generace plnou regenerace, rekreace a legrace.

DN1

Jak je to s publikem? Nechápe vás to exotické víc, než to české?

Chtějí mě všude. Slunce a pohoda, kterou rozdávám, je mezinárodní a působí napříč všemi generacemi. Všechny nás spojuje jedna touha, a to být šťastní, mít se fajn. Ať už si pod tím pocitem představuje kdokoliv cokoliv – například najít lásku, zdraví, bohatství, kariéru či rodinu. Je jedno, jaké jsme národnosti. Všichni prahneme po štěstí a doufáme, že jednoho dne přijde. Všichni odkládají štěstí na budoucnost a pak jsou zklamaní, že nepřišlo. A mimochodem, já jim ho dodám ihned! All inclusive! Skromnost byla vždy moje nejsilnější stránka… (smích) A víte co? Mám i zaručený recept, jak dosáhnout okamžitě teď hned absolutního štěstí.

Tam sem s ním…

No přece pomocí světel, barev arteterapie, afrodiziakálních nápojů, ohňů, rytmů a tónů v určité kombinaci podle již zmiňovaných receptů mágů, pradávných čarodějů a šamanů. Když rozžehnu a zapálím ono štěstí, rozzářím každou duši, v každé bytosti vytryskne gejzír rozkoší a blahodárné radosti. (úsměv) A skutečně kladu na srdce všem, i vám, miláčkové, aby si nikdo nenechal nikým a ničím zkazit náladu a narušit pohodu. Nenechte si vzít krásný pocit štěstí, který se ve vás teď rozlévá jako balzám a září jako slunce. Jsme zrozeni z rozkoše našich rodičů a předurčení život s chutí užívat a ne jen přežívat.

Náš rozhovor vznikl na základě vašeho nedávného koncertu ve Zlíně. Proto vás na závěr poprosím o vzkaz čtenářům – Zlíňákům.

Ať Zlín, a nejen ten, navštíví nekonečná pohoda! Ať zmizí každý smutek a splín! Žijme s chutí a na plný plyn! S úctou a láskou vaše DNA, neboli Daniel Nekonečné Afrodiziakum, které navždy osvěžuje vaše duše a rozzáří vaše srdce.

 

PO DŮKLADNÉM PŘEČTENÍ TOHOTO ROZHOVORU JE DOPORUČENO PUSTIT SI MINIMÁLNĚ TŘI PÍSNĚ DANIELA NEKONEČNÉHO, ABY BYL VÁŠ ZÁŽITEK, PLNÝ RADOSTI A SLASTI, NAPROSTO KOMPLETNÍ:

La Bamba / Samba King / Jsem Boss / Leleleo

 

Autor rozhovoru děkuje Janu Řezníčkovi za fantastickou, optimistickou a kávou provoněnou podporu!

Foto: Zdeněk Skřivánek, archiv Daniela Nekonečného