Psáno pro Český rozhlas Zlín

Zlínští fotbalisté zahájili zimní přípravu. Poprvé s Janem Kameníkem v pozici hlavního trenéra a s novou posilou Davisem Ikaunieksem. Důraz je kladen na fyzickou kondici.

Zlínští fotbalisté o prvním lednovém víkendu poprvé vyběhli na zlínský vršavský trávník a zahájili tak zimní přípravu, kterou poprvé vede z pozice hlavního trenéra Jan Kameník. Mezi dobře známými tvářemi se objevila také nová a zatím jediná posila – útočník Davis Ikaunieks.

Jan Kameník to měl letos náročnější než v předchozích sezonách, coby asistent trenéra. Tentokrát plánoval celou zimní přípravu sám. „To k tomu patří, ta povinnost prostě je, dobře být přichystaný, abychom se dokázali dobře připravit na tu sezonu. Tak je potřeba, aby to probíhalo hladce. Aby pro hráče byl vytvořený komfort k tomu, aby se mohli dobře nachystat,“ říká Kameník.

Podle něj se hráči radikálních změn v přípravě nedočkají. Přesto si jednu novinku nachystal. „Jde o větší zapojení našeho kondičního trenéra Michala Molka, který tam dostal více prostoru. Takže se nebudeme pohybovat pouze tady na Vršavě, ale budeme i na atletickém oválu, kde budou nějaké kondiční běhy a zařadíme do toho více kondiční přípravy,“ vysvětlil Kameník.

Kádr zlínského týmu dostál během uplynulé přestávky několika změn. „Skončila smlouva Podiovi a Pepovi Haníčkovi ke konci roku. Příchod byl Davis Ikaunieks, který jsme již dříve avizovali. Vrátil se z hostování Ondra Bačo. Skončilo hostování Tomáši Vágnerovi a Zdeňku Folprechtovi. Oba dva se připojili ke svým týmům, odkud přišli a uvidíme, jak se situace bude vyvíjet dál,“ objasnil veškeré změny fotbalový manažer Zdeněk Grygera.

Zmíněná posila Davis Ikaunieks už s týmem naplno trénuje. „My s ním počítáme na více pozic. Jedna z možností je útočníka více ze strany, takže jeho variabilita je taková, že může nastoupit jak na pozici hrotu, tak na pozici křídelního hráče,“ říká Jan Kameník, který by příchodem lotyšského hráče rád zvýšil střeleckou produktivitu týmu.

Pro zlínského trenéra ale nejsou vyloučeny ani další posily. „Čekáme na nějaký pohyb v těch kádrech, které jsou u nás, tak i na Slovensku. A znovu se vrátím k tomu, že do každé řady bychom chtěli jednoho hráče,“ přiznal Kameník.

Na konci ledna odjede zlínský tým do Turecka na soustředění, kde jej čekají také přípravné zápasy s atraktivními soupeři. „Máme dva soupeře. Ten první je lotyšský tým z prvních příček a druhý, který je pro nás významnější je BATE Borisov,“ prozradil Zdeněk Grygera.

 

ARCHIV: Článek v původním vydání

 

Foto: Archiv zlínského fotbalového klubu