Nekorektní kabaret Tingl tangl Ovčáček miláček včera vyprodal zlínské divadlo. Hradního mluvčího si znovu zahrál Marek Příkazký, Andreje Babiše Zdeněk Julina. Na place se objevily i dosud neokoukané postavy: Bohuslav Sobotka, Lubomír Zaorálek, Ivana Zemanová, Jiří Kajínek, Michaela Jílková nebo Michael Kocáb.

Dění na české politické scéně je pro zlínské divadelníky neodolatelným zdrojem inspirace. Při přípravě druhého dílu Ovčáčka rozhodla podle ředitele Petra Michálka společná chuť vyjádřit se k absurditám kolem nás a snaha vyprovokovat diváky k tomu, aby šli k volbám.

„Ne volit toho, či onoho, ale aby šli hlavně volit,” uvedl Michálek.

Ovčáček miláček je podle něj jiný, ale pracoval na něm podobný tým jako na Ovčáčkovi čtveráčkovi.

Herci hráli i tentokrát s textem v ruce. Vzhledem k vytížení mohli mít jen pět zkoušek. Jako problém to ale nevnímají. Ukázalo se, že nekorektnímu kabaretu to tak naopak sluší. Sedmdesát procent textu tvořily přepisy projevů, rozhovorů a tweetů.

Vyprodaná je v tuto chvíli už i první repríza Ovčáčka miláčka 28. září. Vstupenky na říjnové reprízy 1. a 28. října začíná prodávat Městské divadlo ve Zlíně dnes.

Ovčáček miláček volně navazuje na představení Ovčáček čtveráček, který vznikl spontánně v reakci na dění kolem předávání hradních vyznamenání. V rekordním čase jednoho týdne herci představení nazkoušeli a premiéra byla v listopadu 2016.

Text napsal s použitím různých rozhovorů, článků a jedné hry Václava Havla ředitel Městského divadla Zlín Petr Michálek. Původně měl mít nekorektní kabaret jen premiéru a derniéru. Zájem diváků ale předčil všechna očekávání.

Zlínské divadlo se s kabaretem dostalo na stránky předních magazínů i do renomovaných televizních talkshow. Enormní zájem diváků po celé republice se nakonec podařilo z velké části uspokojit přenosem derniéry z pražských Bohnic do více než stovky kin.

Hru tehdy vidělo 17 652 lidí a tím Městské divadlo Zlín překonalo stávající divácký rekord přenosu Divadla Járy Cimrmana. Záznam Ovčáčka čtveráčka je volně dostupný na YouTube kanálu Městského divadla Zlín.

 

ARCHIV: Článek v původním vydání

 

Zdroj: Deník.cz